mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  MARCA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2018
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Mistrzostwa
Europy
w szermierce
do lat 17


Ateny, 2 marca 2010

Tylko jednego trafienia zabrakło zarówno Angelice Wątor (TMS Sosnowiec), jak i Mateuszowi Knitterowi (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) do tego, aby oboje awansowali do finałowych ósemek w tutrnieju szablistek i florecistów.
Oboje przy tym spisali się wyraźnie lepiej od swych koleżanek i kolegów
z reprezentacji, pozostałe polskie szablistki i florecistów bowiem zjadła trema lub też trafili na zbyt wymagających przeciwników i nie zaliczą startu
w Atenach do udanych. Mistrzynią Europy kadetek w szabli została Węgierka Kata Varhelyi, zaś mistrzem w stawce florecistów Rosjanin Kirył Liczagin. Rosjanie zdominowali zresztą ateńskie zawody, obsadzając trzy pierwsze miejsca na podium. Dwaj z nich - Nikita Nagajew (drugi) i Ilia Degtiariew (trzeci) stali też na podium warszawskiego turnieju Floret Witolda Woydy
- tylko w odwrotnej kolejności.

SZABLA DZIEWCZĄT


Podium szablistek.
Foto Alexandra Papadimitriou - www.cadeteurofencing2010.gr

Ćwiercfinały:
Jana Jegorian (Rosja) - Maryna Semenko (Ukraina) 15:8
Anna Marton - Renata Katona (obie Węgry) 15:14
Alina Komaszuk (Ukraina) - Maria Ridel (Rosja) 15:14
Kata Varhelyi (Węgry) - Daria Antonowa (Rosja) 15:7

Półfinały:
Jegorian - Marton 15:13
Varhelyi - Komaszuk 15:9

Finał:
Varhelyi - Jegorian 15:12

Kolejność:
1 Kata Varhelyi (Węgry)
2 Jana Jegorian (Rosja)
3 Alina Komaszuk (Ukraina)
3 Anna Marton (Węgry)
5 Maria Ridel (Rosja)
6 Renata Katona (Węgry)
7 Daria Antonowa (Rosja)
8 Maryna Semenko (Ukraina)
---------------------------------
14 Angelika Wątor (Polska)
17 Małgorzata Turek (Polska)
23 Nikola Szumilas (Polska)
28 Karolina Walczak (Polska)

Startowały 52 zawodniczki.

Walki Polek:
1/32

Angelika Wątor - zwolniona
Małgorzata Turek - zwolniona
Kikola Szumilas - zwolniona
Karolina Walczak - Libby Jones (Wielka Brytania) 15:3

1/16
Angelika Wątor - Hanne Cooreman (Blegia) 15:14
Małgorzata Turek - Maryna Semenko (Ukraina) 8:15
Kikola Szumilas - Mathilda Taharo (Francja) 12:15
Karolina Walczak - Jana Jegorian (Rosja) 11:15

1/8
Angelika Wątor - Maria Ridel (Rosja) 14:15

FLORET CHŁOPCÓW


"Rosyjskie" podium florecistów.
Foto Alexandra Papadimitriou - www.cadeteurofencing2010.gr

Ćwiercfinały:
Kirył Liczagin (Rosja) - Tevfik Burak Babaoglu (Turcja) 15:6
Ilia Degtiariew (Rosja) - Daniel Sajo (Węgry) 15:10
Nikita Nagajew (Rosja) - Alex Tofalides (Wielka Brytania) 15:11
Piero Franco (Włochy) - Mark Perelmann (Niemcy) 15:9

Półfinały:
Liczagin - Degtiariew 15:12
Nagajew - Franco 15:14

Finał:
Liczagin - Nagajew 15:12

Kolejność:
1 Kirył Liczagin (Rosja)
2 Nikita Nagajew (Rosja)
3 Ilia Degtiariew (Rosja)
3 Piero Franco (Włochy)
5 Tevfik Burak Babaoglu (Turcja)
6 Mark Perelmann (Niemcy)
7 Daniel Sajo (Węgry)
8 Alex Tofalides (Wielka Brytania)
----------------------------------
10 Mateusz Knitter (Polska)
26 Krystian Gryglewski (Polska)
30 Rafał Wiśniewski (Polska)
37 Okskar Metza (Polska)

Startowało 78 zawodników.

Walki Polaków:
1/32

Mateusz Knitter - zwolniony
Krystian Gryglewski - Klemen Selan (Słowenia) 15:9
Rafał Wiśniewski - Georgios Bouroulidis (Grecja) 15:6
Okskar Metza - Alexander Tsoronis (Dania) 12:15

1/16
Mateusz Knitter - Georg Doerr (Niemcy) 15:9
Krystian Gryglewski - Maxime Pauty (Francja) 13:15
Rafał Wiśniewski - Babtiste Mourrain (Francja) 9:15

1/8
Mateusz Knitter - Alex Tofalides (Wielka Brytania) 6:7





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski