| | | WIADOMOŚCI MARCA 2024 | |
| | | REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMAREKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA | |
| www.bakufencing2010.com >>
PROGRAM - MEDALE POLAKÓW - KLASYFIKACJA MEDALOWA KADETÓW
Baku, 4 kwietnia 2010
Tym razem w roli tej, która otarła się o podium mistrzostw, wystąpiła
w polskiej ekipie szablsitka TMS Sosnowiec - Angelika Wątor. Dotarła aż do ćwierćfinału turnieju, ale nie była w stanie dokonać więcej. Uległa poźniejszej wicemistrzyni - Ukraince Marynie Semenko. Szóste miejsce to bardzo dobre osiagnięcie, ale niedosyt też poważny. Pozostałe dwie Polki starujace dziś
w Baku zajęły przyzwoite (ale tylko przyzwoite) miejsca - Karolina Walczak (TMS Sosnowiec) - 20, Małgorzata Turek (AZS AWF Warszawa) 24. Finał był popisem dwóch Ukrainek, które tym samym 'ustrzeliły" dublet.
Złoto dla Aliny Komaszuk, srebro dla Maryny Semenko.
Turniej florecistów przynósł nam mniej emocji niż się spodziewaliśmy. Tylko 18 miejsce zajął Krystian Gryglewski, aż 52 był Mateusz Knitter (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk). Reprezentanci USA też mogą się poszczycić dubletem na podium, choć nieco mniej wartościowym od ukraińskiego (1 i 3 miejsce). Wygrał Alexander Massialas przed Edoardo Luperim (Włochy).
SZABLA DZIEWCZĄT
Ćwierćfinały:
Anna Marton (Węgry) - Anja Musch (Niemcy) 15:10
Maryna Semenko (Ukraina) - Angelika Wątor 15:12
Ji Yeon Seo (Korea Poludniowa) - Daria Antonowa (Rosja) 15:11
Alina Komaszuk (Ukraina) - Jana Jegorowa (Rosja) 15:11
Półfinały:
Semenko - Marton 15:11
Komaszuk - Seo 15:9
Finał:
Komaszuk - Semenko 15:5
Kolejność:
1 Alina Komaszuk (Ukraina)
2 Maryna Semenko (Ukraina)
3 Ji Yeon Seo (Korea Poludniowa)
3 Anna Marton (Węgry)
5 Jana Jegorian (Rosja)
6 Angelika Wątor (Polska, TMS Sosnowiec)
7 Anja Musch (Niemcy)
8 Daria Antonowa (Rosja)
--------------------------------------------------------
20 Karolina Walczak (Polska, TMS Sosnowiec)
24 Małgorzata Turek (Polska, AZS AWF Warszawa)
Walki Polek:
1/32
Angelika Wątor - zwolniona
Karolina Walczak - zwolniona
Małgorzata Turek - zwolniona
1/16
Angelika Wątor - Hanne Cooreman (Belgia) 15:9
Karolina Walczak - Martina Criscio (Włochy) 11:15
Małgorzata Turek - Gunnhildur GardarSdottir (Islandia) 8:15
1/8
Angelika Wątor - Renata Katona (Węgry) 15:12
FLORET CHŁOPCÓW
Półfinały:
Edoardo Luperi (Włochy) - Race Imboden (USA) 15:12
Alexander Massialas (USA) - Kirył Liczagin (Rosja) 15:14
Finał:
Massialas - Luperi 15:13
Kolejność:
1 Alexander Massialas (USA)
2 Edoardo Luperi (Włochy)
3 Kirył Liczagin (Rosja)
3 Race Imboden (USA)
5 Aleksander Szupenicz (Czechy)
6 Lorenzo Nista (Włochy)
7 Alexander Tsoronis (Dania)
8 Antal Gyorgyi (Węgry)
---------------------------------------------------------------
18 Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
52 Mateusz Knitter (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
Startowało 91 zawodników.
Walki Polaków:
1/32
Krystian Gryglewski - Alireza Adhani (Iran) 15:5
Mateusz Knitter - Kirył Liczagin (Rosja) 6:15
1/16
Krystian Gryglewski - Weijian Liu (Chiny) 11:15
|
|
|
|