mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  STYCZNIA  2022
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Indywidualne i drużynowe
mistrzostwa Polski
w szermierce
do lat 20


Wrocław, 20 marca 2011 - Klasyfikacja medalowa mistrzostw >>

Krystian Gryglewski i bracia Michal i Piotr Jandowie z sekundującym im z ławki kontuzjowanym Maciejem Włoskiem pokonali zespół AZS AWF Poznań 45:25 w meczu o złoty medal MP do lat 20. AZS AWF Warszawa na trzecim miejscu po zwycięstwie nad Sietomem II 45:38. Hegemonię gdańszczan przerwały Martyna Jelińska, Marta Hausman, Marika Chrzanowska i Sandra Sulik z Budowlanych Toruń, które postawiły w finałowym spotkaniu twarde warunki rywalkom ze Sietomu I, zwyciężając 44:41. Brązowy medal dla Sietomu II, który pokonał AZS AWF Poznań 43:28. O przeciążeniu trudnym sezonem świadczyć może niepokojąca ilość kontuzji...

Zbigniew Koerber

FLORET KOBIET DRUŻYNOWO


Podium drużyn kobiecych.
Foto Joanna Górniak

Kolejność:
1 Budowlani Toruń
2 Sietom AZS AWFiS Gdańsk
3 Sietom AZS AWFiS Gdańsk II
4 AZS AWF Poznań
5 D'Artagnan Ursynów
6 UKS De La Salle Gdańsk
7 UKS Floret Ruda Śląska
8 Polonia Leszno
9 AZS AWF Warszawa
10 Budowlani Toruń II
11 MKS Kusy Szczecin
12 Wrocławianie

FLORET MĘŻCZYZN DRUŻYNOWO


Podium drużyn męskich.
Foto Joanna Górniak

Kolejność:
1 Sietom AZS AWFiS Gdańsk
2 AZS AWF Poznań
3 AZS AWF Warszawa
4 Sietom AZS AWFiS Gdańsk II
5 Budowlani Toruń
6 IKS Jamalex Leszno
7 UKS Atena Gdańsk
8 AZS AWF Warszawa II
9 Kolejarz Wrocław
10 Wrocławianie
11 AZS AWF Poznań II
12 Polonia Leszno
13 MKS Kusy Szczecin

Wrocław, 19 marca 2011

Dominacja gdańszczan! Świetnie przygotowani zawodnicy gdańskiego Sietomu wprowadzili do ośmioosobowego finału mistrzostw Polski juniorów sześciu florecistów i cztery florecistki, potwierdzając supremację w polskim florecie. Tytuły mistrzowskie wywalczyli we Wrocławiu medaliści mistrzostw Europy Natalia Gołębiowska i Maciej Włosek, tytuły wicemistrzowskie dla Iwony Olbromskiej i Michala Jandy i na dodatek brązowy medal Ksawerego Nowosielskiego - potęga! Pozostałe brązowiaczki dla Ewy Siedlik i Oskara Metzy z poznańskiego AZS AWF oraz dla Marty Hausman z Budowlanych Toruń, przy czym "brązowe" florecistki wyeliminowały faworyzowane Zuzannę Sobczak i Martynę Jelińską.

Zbigniew Koerber

FLORET KOBIET INDYWIDUALNIE


Na podium stoją do lewej: Iwona Olbromska (2), Natalia Gołębiowska (1), Martyna Jelińska (3) i Ewa Siedlik (3). Przed nimi trenerzy: Adam Kaszubowski, Longin Szmit, Aleksander Borkowski i Włodzimierz Węcławek.
Foto Joanna Górniak

Ćwierćfinały:
Ewa Siedlik (AZS AWF Poznań)
- Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 9:8

Iwona Olbromska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
- Sandra Sulik (Budowlani Toruń) 15:13

Marta Hausman - Martyna Jelińska (obie Budowlani Toruń) 9:5

Natalia Gołębiowska - Katarzyna Jezierska (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:5


Olbromska - Siedlik 15:4
Gołębiowska - Hausman 15:6

Finał:
Gołębiowska - Olbromska 11:9

Kolejność:
1 Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
2 Iwona Olbromska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3 Marta Hausman (Budowlani Toruń)
3 Ewa Siedlik (AZS AWF Poznań)
5 Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
6 Sandra Sulik (Budowlani Toruń)
7 Martyna Jelińska (Budowlani Toruń)
8 Katarzyna Jezierska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowały 53 zawodniczki.

FLORET MĘŻCZYZN INDYWIDUALNIE


Na podium od lewej: Michał Janda (2), Maciej Włocek (1), Oskar Metza (3)
i Ksawery Nowosielski (3). Przed nimi trenerzy: Łukasz Szymański
i Włodzimierz Węcławek.
Foto Joanna Górniak

Ćwierćfinały:
Maciej Włosek - Filip Franceson (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:11

Ksawery Nowosielski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
- Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń) 15:9

Oskar Metza (AZS AWF Poznań)
- iotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:10

Michał Janda - Krystian Gryglewski (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:6


Włosek - Nowosielski 15:7
M. Janda - Metza 15:9

Finał:
Włosek - M. Janda

Kolejność:
1 Maciej Włosek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
2 Michał Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3 Oskar Metza (AZS AWF Poznań)
3 Ksawery Nowosielski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
5 Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
6 Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
7 Filip Franceson (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
8 Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń)

Startowałyo 60 zawodników.




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski