| | | WIADOMOŚCI MARCA 2024 | |
| | | REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMAREKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA | |
| XV Ogólnopolska
Olimpiada Młodzieży
Mistrzostwa Polski
w szermierce
do lat 17
WARSZAWA 2009
PROGRAM > - KLASYFIKACJA MEDALOWA > - KLASYFIKACJA PUNKTOWA >
10 maja 2009
Turniej drużynowy szablistek był ostatnim aktem tegorocznych mistrzostw Polski kadetów rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tytuł mistrzowski wywalczył zespół TMS Sosnowiec przed KKSz Konin i MKS Kusy Szczecin. Ta ostatnia drużyna jest z pewnością niespodzianką zawodów i naprawdę niewiele brakowało, aby wystąpiła w finale.
Są tacy, którzy twierdzą, że nie byłaby w nim bez szans.
Ćwierćfinały:
TMS Sosnowiec - AZS AWF Warszawa 45:44
KKSz Konin II - Dragon Łódź 45:35
Kusy Szczecin - TMS Sosnowiec II 45:38
KKSz Konin - UKS 13 Białystok 45:29
Półfinały:
TMS Sosnowiec - KKSz Konin II 45:33
KKSz Konin - MKS Kusy 45:44
Finał:
TMS Sosnowiec - KKSz Konin 45:38
O 3 miejsce:
MKS Kusy Szczecin - KKSz Konin II 45:35
Kolejność:
1 TMS Sosnowiec
Sywia Bijak, Karolina Walczak, Pamela Warszawska, Angelika Wątor
2 KKSz Konin
Martyna Łyczak, Weronika Maciejewska, Marika Rzepka, Angelika Trzmielewska
3 MKS Kusy Szczecin
Paulina Kałka, Halina Ptak, Nicola Szumilas, Agata Świtalska
4 KKSz Konin II
5 UKS 13 Białystok
6 AZS AWF Warszawa
7 Dragon Łódź
8 TMS Sosnowiec II
9 IKS Konstancin
10 UKS 13 Białystok II
11 UKS Victor Warszawa
12 MKS Kusy Szczecin II
9 maja 2009
Złoty medal w szabli dziewcząt, ostatniej indywidualnej konkurencji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zdobyła Martyna Wątora ze stołecznego AZS AWF. Wicemistrzynią została Marika Rzepka z Konina, a na trzecim stopniu podium cieszyły się z brazowych krążków dwie sosnowiczanki z TMS - Karolina Walczak i Pamela Warszawska.
SZABLA DZIEWCZĄT
Ćwierćfinały:
Marika Rzepka (KKSz Konin)
- Sylwia Bijak (TMS Sosnowiec) 15:7
Karolina Walczak (TMS Sosnowiec)
- Angelika Trzmielewska (KKSz Konin)15:12
Martyna Wątora (AZS AWF Warszawa)
- Małgorzata Turek (IKS Bushido Rybnik) 15:13
Pamela Warszawska
- Angelika Wątor (obie TMS Sosnowiec) 15:9
Półfinały:
Rzepka - Walczak 15:9
Wątora - Warszawska 15:11
Finał:
Wątora - Rzepka 15:12
Kolejność:
1 Martyna Wątora (AZS AWF Warszawa)
2 Marika Rzepka (KKSz Konin)
3 Karolina Walczak
3 Pamela Warszawska (obie TMS Sosnowiec)
5 Małgorzata Turek (IKS Bushido Rybnik)
6 Angelika Trzmielewska (KKSz Konin)
7 Angelika Wątor
8 Sylwia Bijak (obie TMS Sosnowiec)
Startowało 48 zawodniczek.
Pełne wyniki >>
|
|
|
|