mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  CZERWCA  2017
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2015
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2013
Medale
polskich szermierzy
w mistrzostwach świata
seniorów
- do lat 20 >> - do lat 17 >>


INDYWIDUALNIE
(Łączny dorobek: 36 medali - 8 złotych, 11 srebrnych, 17 brązowych)

1957 PARYŻ
- Jerzy Pawłowski - złoto szabla mężczyzn

1958 FILADELFIA
- Jerzy Twardokens - brąz szabla mężczyzn

1959 BUDAPESZT
- Jerzy Pawłowski - brąz szabla mężczyzn

1961 TURYN
- Ryszard Parulski - złoto floret mężczyzn
- Emil Ochyra - srebro szabla mężczyzn
- Wojciech Zabłocki - brąz szabla mężczyzn

1962 BUENOS AIRES
- Witold Woyda - srebro floret mężczyzn
- Jerzy Pawłowski - srebro szabla mężczyzn

1963 GDAŃSK
- Jerzy Pawłowski - srebro szabla mężczyzn
- Ryszard Parulski - srebro floret mężczyzn
- Egon Franke - brąz floret mężczyzn

1965 PARYŻ
- Jerzy Pawłowski - złoto szabla mężczyzn

1966 MOSKWA
- Jerzy Pawłowski - złoto szabla mężczyzn
- Bogdan Gonsior - brąz szpada mężczyzn

1967 MONTREAL
- Jerzy Pawłowski - srebro szabla mężczyzn

1969 HAWANA
- Bogdan Andrzejewski - złoto szpada mężczyzn
- Ryszard Parulski - brąz floret mężczyzn

1970 ANKARA
- Marek Dąbrowski - brąz floret mężczyzn

1971 WIEDEŃ
- Marek Dąbrowski - srebro floret mężczyzn
- Jerzy Pawłowski - srebro szabla mężczyzn

1975 BUDAPESZT
- Jacek Bierkowski - srebro szabla mężczyzn

1979 MELBOURNE
- Leszek Swornowski - brąz szpada mężczyzn

1981 CLERMONT FERRAND
- Dariusz Wódke - złoto szabla mężczyzn

1983 WIEDEŃ
- Marian Sypniewski - brąz floret mężczyzn

1987 LOZANNA
- Robert Kościelniakowski - brąz szabla mężczyzn

1989 DENVER
- Jarosław Koniusz - srebro szabla mężczyzn

1995 HAGA
- Joanna Jakimiuk - złoto szpada kobiet

1997 KAPSZTAD
- Rafał Sznajder - brąz szabla mężczyzn
- Robert Andrzejuk - brąz szpada mężczyzn

1998 LA CHAUX DE FONDS
- Piotr Kiełpikowski - brąz floret mężczyzn

2001 NIMES
- Rafał Sznajder - brąz szabla mężczyzn

2002 LIZBONA
- Piotr Kiełpikowski - brąz floret mężczyzn

2003 HAWANA
- Sylwia Gruchała - srebro floret kobiet
- Aleksandra Socha - brąz szabla kobiet

2005 LIPSK
- Danuta Dmowska - złoto szpada kobiet

2007 PETERSBURG
- Bogna Jóźwiak - brąz szabla kobiet


DRUŻYNOWO
(Łączny dorobek: 49 medali - 9 złotych, 16 srebrnych, 24 brązowe)

1930 LIEGE
- brąz szabla mężczyzn
Tadeusz Friedrich, Kazimierz Laskowski,
Leszek Lubicz-Nycz, Adam Papee,
Władysław Segda, Kazimierz Szempliński

1934 WARSZAWA
- brąz szabla mężczyzn
Władysław Dobrowolski, Tadeusz Friedrich,
Leszek Lubicz-Nycz, Adam Papee,
Władysław Segda, Marian Suski

1953 BRUKSELA
- brąz szabla mężczyzn
Zbigniew Czajkowski, Zygmunt Pawlas, Leszek Suski,
Jerzy Pawłowski, Wojciech Zabłocki

1954 LUKSEMBURG
- srebro szabla mężczyzn
Jerzy Pawłowski, Wojciech Zabłocki, Zygmunt Pawlas,
Andrzej Piątkowski, Marek Kuszewski

1957 PARYŻ
- brąz szabla mężczyzn
Jerzy Pawłowski, Wojciech Zabłocki, Zygmunt Pawlas,
Andrzej Piątkowski, Marek Kuszewski, Jerzy Twardokens

1958 FILADELFIA
- brąz szabla mężczyzn
Jerzy Pawłowski, Wojciech Zabłocki, Zygmunt Pawlas,
Andrzej Piątkowski, Marek Kuszewski, Jerzy Twardokens

1959 BUDAPESZT
- złoto szabla mężczyzn
Jerzy Pawłowski, Wojciech Zabłocki, Andrzej Piątkowski,
Emil Ochyra, Ryszard Zub, Włodzimierz Wójcik

1961 TURYN
- złoto szabla mężczyzn
Jerzy Pawłowski, Wojciech Zabłocki,Emil Ochyra,
Ryszard Zub, Franciszek Sobczak, Jerzy Wańdzioch
- brąz floret mężczyzn
Egon Franke, Witold Woyda, Ryszard Parulski,
Zbigniew Skrudlik, Janusz Różycki, Henryk Nielaba

1962 BUENOS AIRES
- złoto szabla mężczyzn
Jerzy Pawłowski, Wojciech Zabłocki, Andrzej Piątkowski,
Emil Ochyra, Egon Franke
- brąz floret mężczyzn
Egon Franke, Witold Woyda, Ryszard Parulski,
Zbigniew Skrudlik, Janusz Różycki

1963 GDAŃSK
- złoto szabla mężczyzn
Jerzy Pawłowski, Wojciech Zabłocki, Andrzej Piątkowski,
Emil Ochyra, Ryszard Zub
- złoto szpada mężczyzn
Bogdan Gonsior, Bohdan Andrzejewski, Henryk Nielaba,
Ryszard Parulski, Jerzy Strzałka
- brąz floret mężczyzn
Franke, Witold Woyda, Ryszard Parulski,
Zbigniew Skrudlik, Janusz Różycki

1965 PARYŻ
- srebro floret mężczyzn
Witold Woyda, Zbigniew Skrudlik, Janusz Różycki,
Ryszard Kunze, Adam Lisewski

1966 MOSKWA
- brąz floret mężczyzn
Witold Woyda, Zbigniew Skrudlik,
Ryszard Parulski, Egon Franke, Adam Lisewski

1967 MONTREAL
- brąz floret mężczyzn
Witold Woyda, Zbigniew Skrudlik, Ryszard Parulski,
Egon Franke, Adam Lisewski

1969 HAWANA
- srebro floret mężczyzn
Witold Woyda, Ryszard Parulski, Marek Dąbrowski,
Jerzy Kaczmarek, Lech Koziejowski
- srebro szabla
Jerzy Pawłowski, Krzysztof Grzegorek,
Zygmunt Kawecki, Janusz Majewski, Józef Nowara

1970 ANKARA
- srebro szpada mężczyzn
Bogdan Gonsior, Henryk Nielaba, Kazimierz Barburski,
Michał Butkiewicz, Zbigniew Matwiejew
- brąz szabla
Jerzy Pawłowski, Krzysztof Grzegorek,
Zygmunt Kawecki, Janusz Majewski, Józef Nowara

1971 WIEDEŃ
- srebro floret mężczyzn
Marek Dąbrowski, Jerzy Kaczmarek, Lech Koziejowski,
Witold Woyda, Adam Lisewski
- brąz floret kobiet
Halina Balonówna, Elżbieta Cymerman,
Joanna Rzymowska, Barbara Szeja, Krystyna Urbańska

1973 GOETEBORG
- brąz floret
Marek Dąbrowski, Jerzy Kaczmarek, Lech Koziejowski,
Witold Woyda, Leszek Martewicz

1974 GRENOBLE
- srebro floret
Marek Dąbrowski, Jerzy Kaczmarek, Lech Koziejowski,
Ziemowit Wojciechowski, Leszek Martewicz

1978 HAMBURG
- złoto floret mężczyzn
Leszek Martewicz, Bogusław Zych, Marian Sypniewski,
Adam Robak, Arkadiusz Godel
- srebro floret kobiet
Małgorzata Bugajska, Delfina Skąpska, Jolanta Królikowska,
Barbara Wysoczańska, Agnieszka Dubrawska

1979 MELBOURNE
- brąz szabla mężczyzn
Jacek Bierkowski, Dariusz Wódke,Tadeusz Piguła,
Andrzej Kostrzewa, Janusz Kondrat

1981 CLERMONT FERRAND
- brąz szabla mężczyzn
Jacek Bierkowski, Dariusz Wódke,Tadeusz Piguła,
Andrzej Kostrzewa, Leszek Jabłonowski

1986 SOFIA
- srebro szabla mężczyzn
Andrzej Kostrzewa, Tadeusz Piguła, Janusz Olech,
Robert Kościelniakowski, Krzysztof Koniusz

1990 LYON
- srebro floret mężczyzn
Cezary Siess, Ryszard Sobczak, Adam Krzesiński,
Piotr Kiełpikowski, Leszek Bandach

1993 ESSEN
- brąz floret mężczyzn
Ryszard Sobczak, Adam Krzesiński, Piotr Kiełpikowski,
Leszek Bandach, Marian Sypniewski

1994 ATENY
- brąz szpada kobiet
Dominika Butkiewicz, Magdalena Jeziorowska,
Joanna Jakimiuk, Dorota Słomińska

1995 HAGA
- brąz floret mężczyzn
Ryszard Sobczak, Adam Krzesiński,
Piotr Kiełpikowski, Jarosław Rodzewicz

1998 LA CHAUX DE FONDS
- złoto floret mężczyzn
Ryszard Sobczak, Adam Krzesiński,
Piotr Kiełpikowski, Sławomir Mocek
- brąz szabla mężczyzn
Rafał Sznajder, Norbert Jaskot,
Marcin Sobala, Dariusz Gilman
- brąz floret kobiet
Anna Rybicka, Sylwia Gruchała,
Magdalena Mroczkiewicz, Barbara Wolnicka

1999 SEUL
- srebro floret kobiet
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz,
Barbara Wolnicka, Alicja Kryczało
- srebro szabla mężczyzn
Rafał Sznajder, Norbert Jaskot,
Marcin Sobala, Arkadiusz Nowinowski
- brąz floret mężczyzn
Adam Krzesiński, Piotr Kiełpikowski,
Sławomir Mocek, Wojciech Szuchnicki

2001 NIMES
- srebro floret mężczyzn
Adam Krzesiński, Sławomir Mocek,
Piotr Kiełpikowski, Tomasz Ciepły

2002 LIZBONA
- srebro floret kobiet
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz,
Małgorzata Wojtkowiak, Anna Rybicka

2003 HAWANA
- złoto floret kobiet
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz,
Małgorzata Wojtkowiak, Anna Rybicka

2004 NOWY JORK
- brąz floret kobiet
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz,
Małgorzata Wojtkowiak, Anna Rybicka

2007 PETERSBURG
- złoto floret kobiet
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz,
Małgorzata Wojtkowiak, Katarzyna Kryczało

2008 PEKIN
- brąz floret mężczyzn
Sławomir Mocek, Radosław Glonek,
Marcin Zawada, Michał Majewski

2009 ANTALYA
- srebro szpada kobiet
Małgorzata Bereza, Danuta Dmowska-Andrzejuk,
Ewa Nelip, Magdalena Piekarska
- brąz szpada mężczyzn
Krzysztof Mikołajczak, Tomasz Motyka,
Adam Wiercioch, Radosław Zawrotniak

2010 PARYŻ
- srebro floret kobiet
Karolina Chlewińska, Sylwia Gruchała,
Katarzyna Kryczało, Anna Rybicka









IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
MISTRZOSTWA ŚWIATA
MISTRZOSTWA ŚWIATA 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY
MISTRZOSTWA EUROPY 23
MISTRZOSTWA EUROPY 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY 17
MISTRZOSTWA POLSKI
MISTRZOSTWA POLSKI 23
MISTRZOSTWA POLSKI 20
MISTRZOSTWA POLSKI 17 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 15 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 14
UNIWERSJADY
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski