mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  LISTOPADA  2017
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2015
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2013
WROCŁAW 2009
II Indywidualne i drużynowe
młodzieżowe
mistrzostwa Polski
w szermierce


Szczecin, 30 marca - 1 kwietnia 2010

Klasyfikacja medalowa >>

1 kwietnia 2010

Ostatniego dnia szczecińskich mistrzostw U-23 triumfy świętowały drużyny szpadzistek z AZS AWF Katowice i szpadzistów z AZS AWF Wrocław. Srebrne medale i tytuły wicemistrzów zapewniły sobie zespoły Stowarzyszenia Szermierzy Legia Warszawa i AZS AWF Kraków. Na trzecim sponku podium stanęły zawodniczki AZS AWF Warszawa i zawodnicy Muszkietera Gliwice.

SZPADA KOBIET DRUŻYNOWO


Podium drużyn szpadzistek.
Foto Andrzej Ptak

Finał:
AZS AWF Katowice - St.Szerm. Legia Warszawa 45:40

O 3 miejsce:
AZS AWF Warszawa - KKS Kraków 45:35

Kolejność:
1 AZS AWF Katowice
2 St.Szerm. Legia Warszawa
3 AZS AWF Warszawa
4 KKS Kraków
5 TS Górnik Radlin
6 AZS AWF Warszawa II
7 AZS AWF Katowice II
8 PKSzerm. Warszawa

Startowało 8 drużyn.

SZPADA MĘŻCZYZN DRUŻYNOWO


Podium drużyn szpadzistów.
Foto Andrzej Ptak

Finał:
AZS AWF Wrocław - AZS AWF Kraków 45:44

O 3 miejsce:
Muszkieter Gliwice - MKS KUSY Szczecin 45:28

Kolejność:
1 AZS AWF Wrocław
2 AZS AWF Kraków
3 Muszkieter Gliwice
4 MKS KUSY Szczecin
5 TS Górnik Radlin
6 D' Artagnan Ursynów
7 AZS AWF Katowice

Startowało 7 drużyn.

31 marca 2010

Tytuł młodzieżowej mistrzyni Polski w szpadzie wywalczyła Ewa Nelip
(AZS AWF Warszawa). Mistrzem został Mateusz Nycz (Piast Gliwice). Srebrne medale padły łupem Dominiki Mosler (AZS AWF Katowice) i Piotra Maciejczyka (AZS AWF Kraków) zaś brązowe Katarzyny Dąbrowy (AZS AWF Wrocław), Renaty Knapik (KKS Kraków), Michała Adamka (AZS AWF Wrocław)
i Sebastiana Krala (TS Górnik Radlin).

SZPADA KOBIET


Podium szpadzistek.
Foto Andrzej Ptak

Półfinały:
Ewa Nelip (AZS AWF Warszawa)
- Renata Knapik (KKS Kraków) 15:9

Dominika Mosler (AZS AWF Katowice)
- Katarzyna Dąbrowa (AZS AWF Wrocław) 15:14

Finał:
Nelip - Mosler 15:9

Kolejność:
1 Ewa Nelip (AZS AWF Warszawa)
2 Dominika Mosler (AZS AWF Katowice)
3 Katarzyna Dąbrowa (AZS AWF Wrocław)
3 Renata Knapik (KKS Kraków)
5 Anna Pietrzak (AZS AWF Warszawa)
6 Julita Głowacka (AZS AWF Katowice)
7 Aleksandra Cichowska (AZS AWF Warszawa)
8 Anna Polis (AZS AWF Kraków)

Startowało 25 zawodniczek.

Pełne wyniki >>

SZPADA MĘŻCZYZN



Podium szpadzistów.
Foto Andrzej Ptak

Półfinały:
Piotr Maciejczyk (AZS AWF Kraków)
- Michał Adamek (AZS AWF Wrocław) 15:13

Mateusz Nycz (Piast Gliwice)
- Sebastian Kral (TS Górnik Radlin) 15:13

Finał:
Nycz - Maciejczyk 15:12

Kolejność:
1 Mateusz Nycz (Piast Gliwice)
2 Piotr Maciejczyk (AZS AWF Kraków)
3 Michał Adamek (AZS AWF Wrocław)
3 Sebastian Kral (TS Górnik Radlin)
5 Michał Staszak (AZS AWF Wrocław)
6 Piotr Kruczek (AZS AWF Kraków)
7 Tomasz Gmerek (Wrocławianie)
8 Maciej Barabasz (AZS AWF Wrocław)

Startowało 34 zawodników.

Pełne wyniki >>

Największym beneficjentem turniejów drużynowych rozgrywanych drugiego dnia mistrzostw okazał się być AZS AWF Warszawa, który zdobył 4 medale
w tym jeden złoty we florecie kobiet. Pozostałe tutuły mistrzowskie wywalczył Sietom AZS AWFiS Gdańsk (floret mężczyzn), OŚ AZS Poznań (szabla kobiet)
i KKSz Konin (szabla mężczyzn).

FLORET KOBIET DRUŻYNOWO



Podium floretowych drużyn żeńskich.
Foto Andrzej Ptak

Finał:
AZS AWF Warszawa - Wrocławianie 45:40

O 3 miejsce:
Sietom AZS AWFiS Gdańsk - AZS AWF Poznań 45:35

Kolejność:
1 AZS AWF Warszawa
2 Wrocławianie
3 Sietom AZS AWFiS Gdańsk
4 AZS AWF Poznań
5 Warta-Muszkieterowie Poznań

Startowało 5 drużyn.

FLORET MĘŻCZYZN DRUŻYNOWO


Podium floretowych drużyn męskich.
Foto Andrzej Ptak

Finał:
Sietom AZS AWFiS Gdańsk - Wrocławianie 45:37

O 3 miejsce:
AZS AWF Warszawa - AZS AWF Warszawa II 45:42

Kolejność:
1 Sietom AZS AWFiS Gdańsk
2 Wrocławianie
3 AZS AWF Warszawa
4 AZS AWF Warszawa II
5 D' Artagnan Ursynów
6 Wrocławianie
7 Warta-Muszkieterowie Poznań
8 MKS Kusy Szczecin
9 AZS AWF Poznań

Startowało 9 drużyn.

SZABLA KOBIET DRUŻYNOWO


Podium szablowych drużyn żeńskich.
Foto Andrzej Ptak

Finał:
OŚ AZS Poznań - TMS Sosnowiec 45:43

O 3 miejsce:
AZS AWF Warszawa - KKSZ Konin 45:39

Kolejność:
1 OŚ AZS Poznań
2 TMS Sosnowiec
3 AZS AWF Warszawa
4 KKSZ Konin

Startowały 4 drużyny.

SZABLA MĘŻCZYZN DRUŻYNOWO


Podium szablowych drużyn męskich.
Foto Andrzej Ptak

Finał:
KKSZ Konin - AZS AWF Warszawa

O 3 miejsce:
TMS Sosnowiec - OŚ AZS Poznań

Kolejność:
1 KKSZ Konin
2 AZS AWF Warszawa
3 TMS Sosnowiec
4 OŚ AZS Poznań
5 TMS Sosnowiec II
6 AZS AWF Katowice

Startowało 6 drużyn.

30 marca 2010

Niezbyt liczna, ale doborowa stawka szermierzy walczyła dziś w Szczecinie
o tytuły Młodzieżowych Mistrzów Polski (do lat 23). W pierwszym dniu podzieli je między sobą florecistki i floreciści oraz szablistki i szabliści. We florecie złotem mogą się szczycić Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań)
i Aleksander Szymański (AZS AWF Warszawa), w szabli zaś Anna Ciwoniuk (UKS 13 Białystok) i Łukasz Gal (KKSz Konin). Srebrne medale wywalczyli odpowiednio: Małgorzata Susfał (D'Artagnan Ursynów), Tomasz Sinoracki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), Agnieszka Zdrojewska (OŚ AZS Poznań)
i Damian Skubiszewski (TMS Sosnowiec). Brązowymi medalistami zostali: Natalia Rajczak (AZS AWF Warszawa) i Marta Pazik (Warta-Muszkieterowie Poznań), Tomasz Gmerek (Wrocławianie) i Rafał Żelazko (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), Ewelina Owczarek (KKSz Konin) i Marta Wątor (TMS Sosnowiec) oraz Marcin Kościelniakowski (AZS AWF Warszawa) i Adrian Stanisławski (KKSz Konin).

FLORET KOBIET


Podium florecistek.
Foto Andrzej Ptak

Półfinały:
Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań)
- Marta Pazik (Warta-Muszkieterowie Poznań) 15:4

Małgorzata Susfał (D'Artagnan Ursynów)
- Natalia Rajczak (AZS AWF Warszawa) 15:9

Finał:
Synoradzka - Susfał 15:11

Kolejność:
1 Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań)
2 Małgorzata Susfał (D'Artagnan Ursynów)
3 Natalia Rajczak (AZS AWF Warszawa)
3 Marta Pazik (Warta-Muszkieterowie Poznań)
5 Justyna Anuszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
6 Anna Lidzbarska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
7 Sylwia Kurowska (Wrocławianie)
8 Katarzyna Pawełczyk (Wrocławianie)

Startowało 15 zawodniczek

Pełne wyniki >>

FLORET MĘŻCZYZN


Podium florecistów.
Foto Andrzej Ptak

Półfinały:
Tomasz Sinoracki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
- Tomasz Gmerek (Wrocławianie) 15:13

Aleksander Szymański (AZS AWF Warszawa)
- Rafał Żelazko (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:6

Finał:
Szymański - Sinoracki 15:5

Kolejność:
1 Aleksander Szymański (AZS AWF Warszawa)
2 Tomasz Sinoracki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3 Tomasz Gmerek (Wrocławianie)
3 Rafał Żelazko (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
5 Wojciech Zabłocki (D'Artagnan Ursynów)
6 Michał Przybysławski (AZS AWF Warszawa)
7 Adam Nowosielski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
8 Michał Puzianowski (Wrocławianie)

Startowało 26 zawodników.

Pełne wyniki >>

SZABLA KOBIET


Podium szablistek.
Foto Andrzej Ptak

Półfinały:
Agnieszka Zdrojewska (OŚ AZS Poznań)
- Marta Wątor (TMS Sosnowiec) 15:11

Anna Ciwoniuk (UKS 13 Białystok)
- Ewelina Owczarek (KKSz Konin) 15:6

Finał:
Ciwoniuk - Zdrojewska 15:12

Kolejność:
1 Anna Ciwoniuk (UKS 13 Białystok)
2 Agnieszka Zdrojewska (OŚ AZS Poznań)
3 Ewelina Owczarek (KKSz Konin)
3 Marta Wątor (TMS Sosnowiec)
5 Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa)
6 Izabela Sajewicz (AZS AWF Warszawa)
7 Katarzyna Różycka (OŚ AZS Poznań)
8 Marta Rosiak (Dragon Łódź)

Startowało 15 zawodniczek.

Pełne wyniki >>

SZABLA MĘŻCZYZN


Podium szablistów.
Foto Andrzej Ptak

Półfinały:
Damian Skubiszewski (TMS Sosnowiec)
- Adrian Stanisławski (KKSz Konin) 15:12

Łukasz Gal (KKSz Konin)
- Marcin Kościelniakowski (AZS AWF Warszawa) 15:8

Finał:
Gal - Skubiszewski 15:14

Kolejność:
1 Łukasz Gal (KKSz Konin)
2 Damian Skubiszewski (TMS Sosnowiec)
3 Marcin Kościelniakowski (AZS AWF Warszawa)
3 Adrian Stanisławski (KKSz Konin)
5 Daniel Olejnik (AZS AWF Warszawa)
6 Bartosz Mazur (TMS Sosnowiec)
7 Albert Stanisławski (KKSz Konin)
8 Sebastian Więch (AZS AWF Warszawa)

Startowało 23 zawodników.

Pełne wyniki >>




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
MISTRZOSTWA ŚWIATA
MISTRZOSTWA ŚWIATA 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY
MISTRZOSTWA EUROPY 23
MISTRZOSTWA EUROPY 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY 17
MISTRZOSTWA POLSKI
MISTRZOSTWA POLSKI 23
MISTRZOSTWA POLSKI 20
MISTRZOSTWA POLSKI 17 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 15 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 14
UNIWERSJADY
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski