mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMO¦CI  SIERPNIA  2020
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2017
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALI¦CI IO
MISTRZOWIE ¦WIATA
POLSCY MEDALI¦CI M¦
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALI¦CI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIˇŻKI i DVD
Lata 2008 - 2017
Puchar
¦wiata
w
szermierce


Turniej O Szablę Wołodyjowskiego

ZWYCIĘZCY

W latach 1955-1962 turniej był rozgrywany tylko jako zawody drużynowe:

I - 1955 Węgry
II - 1956 Węgry
III - 1957 Węgry
IV - 1958 Włochy
V - 1959 Polska
VI - 1960 Polska
VII - 1961 Polska
VIII - 1962 Węgry

IX - 1963 Umar Mawlichanow (ZSRS) i Węgry
X - 1964 Mikosz Meszena (Węgry) i Węgry
XI - 1965 Emil Ochyra (Polska) i Węgry
XII - 1966 Umar Mawlichanow (ZSRS) i ZSRS
XIII - 1967 Umar Mawlichanow (ZSRS) i ZSRS
XIV - 1968 Alex Urban (USA) i ZSRS
XV - 1969 Władymir Nazłymow (ZSRS) i ZSRS
XVI - 1970 Jerzy Pawłowski (Polska) i ZSRS
XVII - 1971 Peter Marot (Węgry) i ZSRS
XVIII - 1972 Peter Marot (Węgry) i ZSRS
XIX - 1973 Władymir Nazłymow (ZSRS) i ZSRS
XX - 1974 Wiktor Sidiak (ZSRS) i ZSRS
XXI - 1975 Wiktor Sidiak (ZSRS) i ZSRS
XXII - 1976 Władimir Nazłymow (ZSRS) i ZSRS
XXIII - 1977 Imre Gedovari (Węgry) i Węgry
XXIV - 1978 Aleksandru Nilca (Rumunia) i Węgry
XXV - 1979 Imre Gedovari (Węgry) i ZSRS
XXVI - 1980 Imre Gedovari (Węgry) i ZSRS
XXVII - 1981 Pal Gerevich (Węgry) i Węgry
XXVIII - 1982 Tadeusz Piguła (Polska) i Polska
XXIX - 1983 Wasyl Etropolski (Bułgaria) i ZSRS
XXX - 1984 Andrej Alszan (ZSRS) i ZSRS
XXXI - 1985 Wasyl Etropolski (Bułgaria) i ZSRS
XXXII - 1986 Marco Marin (Włochy) i ZSRS
XXXIII - 1987 Benco Szabo (Węgry) i ZSRS
XXXIV - 1988 Gyoergy Nebald (Węgry) i Węgry
XXXV - 1989 Grigorij Pogosow (ZSRS) i Węgry
XXXVI - 1990 Gyoergy Nebald (Węgry)
XXXVII - 1991 Laurent Couderc (Francja)
XXXVIII - 1992 Jean-Francois Lamour (Francja)
XXXIX - 1993 Marco Marin (Włochy)
XL - 1994 Philipp Daurelle (Francja)
XLI - 1995 Laurent Couderc (Francja)
XLII - 1996 Damien Touya (Francja)
XLIII - 1997 Norbert Jaskot (Polska)
XLIV - 1998 Vadim Gutzeit (Ukraina)
XLV - 1999 Stanisław Pozdniakow (Rosja)
XLVI - 2000 Zsolt Nemcsik (Węgry)
XLVII - 2001 Siergiej Szarikow (Rosja)

2002 turniej nie odbył się

XLVIII - 2003 Stanisław Pozdniakow (Rosja)
XLIX - 2004 Dimitrij Łapkies (Białoru¶)
L - 2005 Stanisław Pozdniakow (Rosja) i Włochy
LI - 2006 Jaime Marti (Hiszpania)
LII - 2007 Junghwan Kim (Korea Południowa)
LIII - 2008 Zhong Man (Chiny)
LIV - 2009 Rares Dumitrescu (Rumunia)
LV - 2010 Nicolas Limbach (Niemcy)
LVI - 2011 Aleksiej Jakimienko (Rosja)
LVII - 2012 Aleksiej Jakimienko (Rosja)
LVIII - 2013 Aleksander Bujkiewicz (Białoru¶)
LIX - 2014 Aldo Montano (Włochy)
LX - 2015 Bongil Gu (Korea Południowa) i Francja
LXI - 2016 Bongil Gu (Korea Południowa) i Stany Zjednoczone
LXII - 2017 Junghwan Kim (Korea Południowa) i Rumunia
LXIII - 2018 Bongil Gu (Korea Południowa) i Korea Południowa
LXIV - 2019 Eli Dershwitz (USA) i Włochy




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ¦WIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ¦WIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski