mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMO¦CI  SIERPNIA  2018
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2016
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALI¦CI IO
MISTRZOWIE ¦WIATA
POLSCY MEDALI¦CI M¦
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALI¦CI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIˇŻKI i DVD
Lata 2008 - 2016
Puchar
¦wiata
w
szermierce


Turniej O Szablę Wołodyjowskiego

ZWYCIĘZCY

W latach 1955-1962 turniej był rozgrywany tylko jako zawody drużynowe:

1955 Węgry
1956 Węgry
1957 Węgry
1958 Włochy
1959 Polska
1960 Polska
1961 Polska
1962 Węgry

1963 Umar Mawlichanow (ZSRS) i Węgry
1964 Mikosz Meszena (Węgry) i Węgry
1965 Emil Ochyra (Polska) i Węgry
1966 Umar Mawlichanow (ZSRS) i ZSRS
1967 Umar Mawlichanow (ZSRS) i ZSRS
1968 Alex Urban (USA) i ZSRS
1969 Władymir Nazłymow (ZSRS) i ZSRS
1970 Jerzy Pawłowski (Polska) i ZSRS
1971 Peter Marot (Węgry) i ZSRS
1972 Peter Marot (Węgry) i ZSRS
1973 Władymir Nazłymow (ZSRS) i ZSRS
1974 Wiktor Sidiak (ZSRS) i ZSRS
1975 Wiktor Sidiak (ZSRS) i ZSRS
1976 Władimir Nazłymow (ZSRS) i ZSRS
1977 Imre Gedovari (Węgry) i Węgry
1978 Aleksandru Nilca (Rumunia) i Węgry
1979 Imre Gedovari (Węgry) i ZSRS
1980 Imre Gedovari (Węgry i ZSRS
1981 Pal Gerevich (Węgry) i Węgry
1982 Tadeusz Piguła (Polska) i Polska
1983 Wasyl Etropolski (Bułgaria) i ZSRS
1984 Andrej Alszan (ZSRS) i ZSRS
1985 Wasyl Etropolski (Bułgaria) i ZSRS
1986 Marco Marin (Włochy) i ZSRS
1987 Benco Szabo (Węgry) i ZSRS
1988 Gyoergy Nebald (Węgry) i Węgry
1989 Grigorij Pogosow (ZSRS) i Węgry
1990 Gyoergy Nebald (Węgry)
1991 Laurent Couderc (Francja)
1992 Jean-Francois Lamour (Francja)
1993 Marco Marin (Włochy)
1994 Philipp Daurelle (Francja)
1995 Laurent Couderc (Francja)
1996 Damien Touya (Francja)
1997 Norbert Jaskot (Polska)
1998 Vadim Gutzeit (Ukraina)
1999 Stanisław Pozdniakow (Rosja)
2000 Zsolt Nemcsik (Węgry)
2001 Siergiej Szarikow (Rosja)
2002 turniej nie odbył się
2003 Stanisław Pozdniakow (Rosja)
2004 Dimitrij Łapkies (Białoru¶)
2005 Stanisław Pozdniakow (Rosja) i Włochy
2006 Jaime Marti (Hiszpania)
2007 Junghwan Kim (Korea Południowa)
2008 Zhong Man (Chiny)
2009 Rares Dumitrescu (Rumunia)
2010 Nicolas Limbach (Niemcy)
2011 Aleksiej Jakimienko (Rosja)
2012 Aleksiej Jakimienko (Rosja)
2013 Aleksander Bujkiewicz (Białoru¶)
2014 Aldo Montano (Włochy)
2015 Bongil Gu (Korea Południowa) i Francja
2016 Bongil Gu (Korea Południowa) i Stany Zjednoczone
2017 Junghwan Kim (Korea Południowa) i Rumunia
2018 Bongil Gu (Korea Południowa) i Korea Południowa




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
MISTRZOSTWA ¦WIATA
MISTRZOSTWA ¦WIATA 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY
MISTRZOSTWA EUROPY 23
MISTRZOSTWA EUROPY 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY 17
MISTRZOSTWA POLSKI
MISTRZOSTWA POLSKI 23
MISTRZOSTWA POLSKI 20
MISTRZOSTWA POLSKI 17 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 15 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 14
UNIWERSJADY
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski