mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  SIERPNIA  2018
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2016
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2016
NOWY SAD 2007 - ROVIGO 2008 - BOURGES 2009 - ATENY 2010

Mistrzostwa
Europy
w szermierce
do lat 17


Klagenfurt, 1 marca 2011

SZPADA DZIEWCZĄT

Jeden sopień poniżej podium czyli miejsce siódme w finałowej ósemce zajęła na zakończenie rywalizacji szpadzistek Kamila Strug (AZS AWF Wrocław).
Do medalu zabrakło jej jednak dość dużo, bo ćwierćfinałowa porażka
z Włoszką Albertą Santuccio, poźniejszą mistrzynią, była jednak wyraźna. Dwie inne Polki - Jagoda Zagała (Piast Gliwice) i Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice) zaliczyły tak bolesne porażki 14:15 w 1/32 finału i dlatego
w klasyfikacji generalnej znalazły się na miejscach 34 i 38. Niewiele lepiej poradziła sobie Martyna Swatowska (MKS Kusy Szczecin), której wprawdzie udało się awansować do "32", ale zajęła w niej ostatnie miejsce. A dodać należy, że wszystkie nasze reprezentantki miały wszelkie dane, aby wypaść w mistrzostwach równie dobrze, jak dnia poprzedniego florecistki.
Cóż, udowodnić będą to mogły w turnieju drużynowym.

Mistrzynią, jak już napisaliśmy, została Alberta Santuccio (Włochy), srebro zapewniła sobie Katrina Lehis (Estonia), a brąz Rachel Kaniewski (Izrael)
i Coraline Vitalis (Francja).

Ćwierćfinały:
Rachel Kaniewski - Nickol Tal-E (obie Izrael) 15:13
Alberta Santuccio (Włochy) - Kamila Strug 15:9
Katrina Lehis (Estonia) - Florina Plachta (Niemcy) 15:11
Coraline Vitalis (Francja) - Alona Komerow (Izrael) 15:12

Półfinały:
Santuccio - Kaniewski 15:9
Lehis - Vitalis 14:13

Finał:
Santuccio - Lehis 15:8

Kolejność:
1 Alberta Santuccio (Włochy)
2 Katrina Lehis (Estonia)
3 Rachel Kaniewski (Izrael)
3 Coraline Vitalis (Francja)
5 Florina Plachta (Niemcy)
6 Alona Komerow (Izrael)
7 Kamila Strug (Polska, AZS AWF Wrocław)
8 Nickol Tal-E (Izrael)
----------------------------------------------------------------
32 Martyna Swatowska (Polska, MKS Kusy Szczecin)
34 Jagoda Zagała (Polska, Piast Gliwice)
38 Karolina Mrochem (Polska, AZS AWF Katowice)

Startowały 92 zawodniczki.

Walki Polaków:
1/32

Kamila Strug - Elena Koit (Estonia) 13:9
Martyna Swatowska - Reka Bohus (Węgry) 15:12
Jagoda Zagała - Eniko Siklosi (Węgry) 14:15
Karolina Mrochem - Sara Del Alti (Włochy) 14:15

1/16
Kamila Strug - Greta Veres (Rumunia) 15:14
Martyna Swatowska - Katrina Lehis (Estonia) 12:15

1/9
Kamila Strug - Timea Poszovsky (Węgry) 15:13





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
MISTRZOSTWA ŚWIATA
MISTRZOSTWA ŚWIATA 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY
MISTRZOSTWA EUROPY 23
MISTRZOSTWA EUROPY 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY 17
MISTRZOSTWA POLSKI
MISTRZOSTWA POLSKI 23
MISTRZOSTWA POLSKI 20
MISTRZOSTWA POLSKI 17 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 15 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 14
UNIWERSJADY
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski