mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  KWIETNIA  2018
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2016
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2016
NOWY SAD 2007 - ROVIGO 2008 - BOURGES 2009 - ATENY 2010

Mistrzostwa
Europy
w szermierce
do lat 17


Klagenfurt, 1 marca 2011

SZABLA CHŁOPCÓW

Dziewiąte miejsce Marcina Wystela (Kolejarz 24 Katowice) było dziś
w Klagenfurcie najlepszym osiagnięciem polskich szablistów. Kolejny
z naszych czterech reprezentantów - Hubert Szczepaniak (AZS AWF Warszawa) ukończył zawody na miejscu 27, Artur Staszak (KKSz Konin)
na 39, zaś Mikołaj Grzegorek (UKS Victor Warszawa) na 55. Złoty medal wywalczył Rosjanin Aleksander Truszakow, a razem z nim na podium stanęło dwóch Włochów: Luca Curatoli (srebro) i Leonardo Affede (braz) oraz kolejny Rosjanin Aleksander Baranowski (także brąz).

Półfinały:
Luca Curatoli - Leonardo Affede (obaj Wlochy) 15:11
Aleksander Truszakow - Aleksander Baranowski (obaj Rosja) 15:7

Finał:
Truszakow - Curatoli 15:13

Kolejność:
1 Aleksander Truszakow (Rosja)
2 KLuca Curatoli (Włochy)
3 Leonardo Affede (Włochy)
3 Aleksander Baranowski (Rosja)
5 Thomas Goerzen (Niemcy)
6 Martin Singer (Węgry)
7 Frederik Koch (Niemcy)
8 Nikolai Zaporojczenko (Mołdawia)
----------------------------------------------------------
9 Marcin Wystel (Polska, Kolejarz 24 Katowice)
27 Hubert Szczepaniak (Polska, AZS AWF Warszawa)
39 Artur Staszak (Polska, KKSz Konin)
55 Mikołaj Grzegorek (Polska, UKS Victor Warszawa)

Startowało 73 zawodnicków.

Walki Polaków:
1/32

Marcin Wystel - zwolniony
Hubert Szczepaniak - Artur Staszak 15:14

1/16
Marcin Wystel - Maxence Lambert (Francja) 15:11
Hubert Szczepaniak - Benno Schneider (Niemcy) 10:15

1/8
Marcin Wystel - Frederik Koch (Niemcy) 10:15




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
MISTRZOSTWA ŚWIATA
MISTRZOSTWA ŚWIATA 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY
MISTRZOSTWA EUROPY 23
MISTRZOSTWA EUROPY 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY 17
MISTRZOSTWA POLSKI
MISTRZOSTWA POLSKI 23
MISTRZOSTWA POLSKI 20
MISTRZOSTWA POLSKI 17 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 15 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 14
UNIWERSJADY
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski