mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  LISTOPADA  2017
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2015
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2013
WROCŁAW 2009 - SZCZECIN 2010
III Indywidualne i drużynowe
młodzieżowe
mistrzostwa Polski
w szermierce


Klasyfikacja medalowa >>

WROCŁAW, 8-10 kwietnia 2011

Od 8 do 10 kwietnia toczyły się we Wrocławiu III indywidualne i drużynowe mistrzostwa Polski w szermierce. To najbardziej kameralny ze wszystkich krajowych czempionatów, jako, że mogą w nim startować wyłącznie zawodniczki i zawodnicy jednej kategorii wiekowej – młodzieżowca czyli w wieku od 20 do 23 lat. Jak przed rokiem prymat w ogólnej klasyfikacji medalowej wywalczył stołeczny AZS AWF, a kolejne miejsca na podium wywalczyły AZS AWF Kraków i TMS Sosnowiec. Tytuły indywidualnych mistrzów Polski do lat 23 wywalczyli we florecie, szabli i szpadzie: Rafał Żelazko (Budowlani Toruń) i Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań), Maciej Regulewski (TMS Sosnowiec) i Katarzyna Kędziora (OŚ AZS Poznań) oraz Filip Broniszewski (AZS AWF Kraków) i Ewa Nelip (AZS AWF Warszawa).

FLORET MĘŻCZYZN DRUŻYNOWO


Wrocławianie - drużynowy mistrz Polski do lat 23 we florecie.
Foto Jerzy Wylęgała

O 3 miejsce:
AZS AWF Warszawa – Sietom AZS AWFiS Gdańsk 45:21

Finał:
Wrocławianie – Budowlani Toruń 45:36

Kolejność:
1 Wrocławianie
2 Budowlani Toruń
3 AZS AWF Warszawa
4 Sietom AZS AWFiS Gdańsk
5 AZS AWF Warszawa II

FLORET MĘŻCZYZN INDYWIDUALNIE

Ćwierćfinały:
Bartosz Łukowski (AZS AWF Warszawa)
– Miłosz Nuckowski (Wrocławianie) 15:10

Tomasz Sinoracki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
– Krzysztof Przyszlak (Wrocławianie) 15:6

Paweł Osmański (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
– Michał Puzianowski (Wrocławianie) 15:8

Rafał Żelazko (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
– Tomasz Gmerek (Wrocławianie) 15:10

Półfinały:
Sinoracki – Łukowski 15:9
Żelazko – Osmański 15:11

Finał:
Żelazko – Sinoracki 15:8

Kolejność:
1 Rafał Żelazko (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
2 Tomasz Sinoracki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3 Paweł Osmański (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3 Bartosz Łukowski (AZS AWF Warszawa)
5 Tomasz Gmerek (Wrocławianie)
6 Krzysztof Przyszlak (Wrocławianie)
7 Michał Puzianowski (Wrocławianie)
8 Miłosz Nuckowski (Wrocławianie)

Startowało 18 zawodników.

FLORET KOBIET DRUŻYNOWO

O 3 miejsce:
AZS AWF Poznań – Wrocławianie 45:39

Finał:
Sietom AZS AWFiS Gdańsk II – Sietom AZS AWFiS Gdańsk 32:31

Kolejność:
1 Sietom AZS AWFiS Gdańsk II
2 Sietom AZS AWFiS Gdańsk
3 AZS AWF Poznań
4 Wrocławianie
5 D'Artagnan Ursynów
6 AZS AWF Warszawa

FLORET KOBIET INDYWIDUALNIE

Ćwierćfinały:
Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań)
– Sylwia Kurowska (Wrocławianie) 15:4

Marta Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
– Monika Paliszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:9

Emilia Rygielska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
– Małgorzata Susfał (d’Artagnan Ursynów) 15:9

Hanna Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
– Justyna Anuszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 9:5

Półfinały:
Synoradzka – Łyczbińska M. 15:7
H. Łyczbińska – Rygielska 15:4

Finał:
Synoradzka – H. Łyczbińska 12:9

Kolejność:
1 Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań)
2 Hanna Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3 Marta Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3 Emilia Rygielska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
5 Justyna Anuszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
6 Małgorzata Susfał (D’Artagnan Ursynów)
7 Monika Paliszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
8 Sylwia Kurowska (Wrocławianie)

Startowało 18 zawodniczek.

SZABLA MĘŻCZYZN DRUŻYNOWO

O 3 miejsce:
KKSz Konin – OŚ AZS Poznań 45:40

Finał:
TMS Sosnowiec – AZS AWF Warszawa 45:44

Kolejność:
1 TMS Sosnowiec
2 AZS AWF Warszawa
3 KKSz Konin
4 OŚ AZS Poznań
5 TMS Sosnowiec II
6 AZS AWF Warszawa II


Dekoracja szablistek i szablistów.
Foto Jerzy Wylęgała

SZABLA MĘŻCZYZN INDYWIDUALNIE

Ćwierćfinały:
Daniel Olejnik (AZS AWF Warszawa)
– Jan Wojnowski (OŚ AZS Poznań) 15:13

Sebastian Więch (AZS AWF Warszawa)
– Jakub Kacprzak (KKSz Konin) 15:14

Marcin Kościelniakowski (AZS AWF Warszawa)
– Michał Gal (KKSz Konin) 15:9

Maciej Regulewski (TMS Sosnowiec)
– Damian Skubiszewski (TMS Sosnowiec)

Półfinały:
Więch – Olejnik 15:13
Regulewski – Kościelniakowski 15:12

Finał:
Regulewski – Więch 15:9

Kolejność:
1 Maciej Regulewski (TMS Sosnowiec)
2 Sebastian Więch (AZS AWF Warszawa)
3 Marcin Kościelniakowski (AZS AWF Warszawa)
3 Daniel Olejnik (AZS AWF Warszawa)
5 Damian Skubiszewski (TMS Sosnowiec)
6 Michał Gal (KKSz Konin)
7 Jan Wojnowski (OŚ AZS Poznań)
8 Jakub Kacprzak (KKSz Konin)

Startowało 21 zawodników.

SZABLA KOBIET DRUŻYNOWO

O 3 miejsce:
TMS Sosnowiec – KU AZS Poznań 45:29

Finał:
AZS AWF Warszawa – OŚ AZS Poznań 45:38

Kolejność:
1 AZS AWF Warszawa
2 OŚ AZS Poznań
3 TMS Sosnowiec
4 KU AZS Poznań
5 AZS AWF Poznań

SZABLA KOBIET INDYWIDUALNIE

Ćwierćfinały:
Katarzyna Kędziora (OŚ AZS Poznań)
– Anna Ciwoniuk (UKS 13 Białystok) 15:11

Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa)
– Katarzyna Różycka (OŚ AZS Poznań) 15:5

Matylda Ostojska (AZS AWF Warszawa)
– Lidia Sołtys (TMS Sosnowiec) 15:8

Agnieszka Zdrojewska (O.Ś AZS Poznań)
– Marta Stefańska (AZS AWF Warszawa) 15:12

Półfinały:
Kędziora – Kozaczuk 15:6
Zdrojewska – Ostojska 15:9

Finał:
Kozaczuk – Zdrojewska 15:14

Kolejność:
1 Katarzyna Kędziora (OŚ AZS Poznań)
2 Agnieszka Zdrojewska (OŚ AZS Poznań)
3 Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa)
3 Matylda Ostojska (AZS AWF Warszawa)
5 Lidia Sołtys (TMS Sosnowiec)
6 Marta Stefańska (AZS AWF Warszawa)
7 Anna Ciwoniuk (UKS 13 Białystok)
8 Katarzyna Różycka (OŚ AZS Poznań)

Startowało 18 zawodniczek.

SZPADA MĘŻCZYZN DRUŻYNOWO

O 3 miejsce:
Piast Gliwice – KKS Kraków 45:41

Finał:
AZS AWF Kraków – Muszkieter Gliwice 45:32

Kolejność:
1 AZS AWF Kraków
2 Muszkieter Gliwice
3 Piast Gliwice
4 KKS Kraków
5 AZS AWF Kraków II
6 St.Szerm. Legia Warszawa
7 MKS Kusy Szczecin
8 AZS AWF Katowice

SZPADA MĘŻCZYZN


Mistrzowskie podium w szpadzie mężczyzn.
Foto Jerzy Wylęgała

Ćwierćfinały:
Filip Broniszewski (KKS Kraków)
– Mateusz Nycz (Piast Gliwice) 15:14

Paweł Krawczyk (Muszkieter Gliwice)
– Andrzej Kusch (KKS Kraków) 15:10

Łukasz Rokosz (AZS AWF Kraków)
– Przemysław Bandurski (Piast Gliwice) 15:3

Piotr Kruczek (AZS AWF Kraków)
– Marcel Baś (KKS Kraków) 15:9

Półfinały:
Broniszewski – Krawczyk 15:5
Kruczek – Rokosz 15:9

Finał:
Broniszewski – Kruczek 15:14

Kolejność:
1 Filip Broniszewski (AZS AWF Kraków)
2 Piotr Kruczek (AZS AWF Kraków)
3 Paweł Krawczyk (Muszkieter Gliwice)
3 Łukasz Rokosz (AZS AWF Kraków)
5 Mateusz Nycz (Piast Gliwice)
6 Andrzej Kusch (KKS Kraków)
7 Marcel Baś (KKS Kraków)
8 Przemysław Bandurski (Piast Gliwice)

Startowało 28 zawodników.

SZPADA KOBIET DRUŻYNOWO

O 3 miejsce:
AZS AWF Katowice – KKS Kraków 45:40

Finał:
AZS AWF Warszawa – AZS AWF Warszawa II 45:39

Kolejność:
1 AZS AWF Warszawa
2 AZS AWF Warszawa II
3 AZS AWF Katowice
4 KKKS Kraków
5 Piast Gliwice
6 AZS AWF Katowice II

SZPADA KOBIET INDYWIDUALNIE

Ćwierćfinały:
Dominika Mosler (AZS AWF Katowice)
– Magdalena Ruszkowska (AZS AWF Katowice) 15:8

Ewa Nelip (AZS AWF Warszawa)
– Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) 15:5

Katarzyna Dąbrowa (AZS AWF Warszawa)
– Martyna Szymańska (AZS AWF Katowice) 15:14

Anna Pietrzak (AZS AWF Warszawa)
– Renata Knapik (KKS Kraków) 15:10

Półfinały:
Nelip – Mosler 15:6
Dąbrowa – Pietrzak 15:11

Finał:
Nelip – Dąbrowa 15:11

Kolejność:
1 Ewa Nelip (AZS AWF Warszawa)
2 Katarzyna Dąbrowa (AZS AWF Warszawa)
3 Anna Pietrzak (AZS AWF Warszawa)
3 Dominika Mosler (AZS AWF Katowice)
5 Magdalena Ruszkowska (AZS AWF Katowice)
6 Renata Knapik (KKS Kraków)
7 Martyna Szymańska (AZS AWF Katowice)
8 Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań)

Startowały 22 zawodniczki.






IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
MISTRZOSTWA ŚWIATA
MISTRZOSTWA ŚWIATA 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY
MISTRZOSTWA EUROPY 23
MISTRZOSTWA EUROPY 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY 17
MISTRZOSTWA POLSKI
MISTRZOSTWA POLSKI 23
MISTRZOSTWA POLSKI 20
MISTRZOSTWA POLSKI 17 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 15 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 14
UNIWERSJADY
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski