mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  SIERPNIA  2020
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2017
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2017
I Indywidualne i drużynowe
mistrzostwa Polski
w szermierce
do lat 14


Pod patronatem prezydenta Konina

KONIN 2011

12 czerwca 2011

SZABLA CHŁOPCÓW DRUŻYNOWO


"podium" drużyn chłopięcych.
Wszystkie zdjęcia KKSz Konin

Ćwierćfinały:
KKSz Konin - OŚ AZS Poznań 36:15
UKS Victor Warszawa - KKSz Konin II 36:14
Pałac Młodzieży Katowice - UKS Gocław 75 Warszawa 36:15

Półfinały:
KKSz Konin - UKS Victor Warszawa 36:26
AZS AWF Poznań - Pałac Młodzieży Katowice 36:23

O 3 miejsce:
UKS Victor Warszawa - Pałac Młodzieży Katowice 36:30

Finał:
AZS AWF Poznań - KKSz Konin 36:33

Kolejność:
1 AZS AWF Poznań
2 KKSz Konin
3 UKS Victor Warszawa
4 Pałac Młodzieży Katowice
5 UKS Gocław 75 Warszawa
6 OŚ AZS Poznań
7 KKSz Konin II
8 UKS 13 Białystok
9. Kolejarz 24 Katowice
10 UKS Hajduczek Olsztyn
11 UKS 13 Białystok II
12 UKS Powa

SZABLA DZIEWCZĄT DRUŻYNOWO


"podium" drużyn chłopięcych.
Wszystkie zdjęcia KKSz Konin

Ćwierćfinały:
TMS Sosnowiec – UKS 13 Białystok II 36:16
Kolejarz 24 Katowice – UKS Szabla Ząbki 36:27
Kksz Konin I – TMS Sosnowiec II 36:22
UKS 13 Białystok – AZS AWF Poznań 36:17

Półfinały:
TMS Sosnowiec – Kolejarz 24 Katowice 36:14
UKS 13 Białystok – KKSz Konin I 36:24

O 3 miejsce:
KKSz Konin I – Kolejarz 24 Katowice 36:23

Finał:
TMS Sosnowiec – UKS 13 Białystok 36:28

Kolejność:
1 TMS Sosnowiec
2 UKS 13 Białystok
3 KKSz Konin
4 Kolejarz 24 Katowice
5 TMS Sosnowiec II
6 UKS 13 Białystok II
7 UKS Szabla Ząbki
8 AZS AWF Poznań
9 OŚ AZS Poznań
10 KKSz Konini Ii
11 UKS Powa

--------------------------------------------------------------------------------------------

11 czerwca 2011

Po szpadowych, zdobywanych w Opolu, przyszła kolej na szablowe medale mistrzostw Polski w kategorii młodzików, o które szermierze do lat 14 rywalizowali w Koninie. Tytuły mistrzowskie wywalczyli: Mateusz Knez (AZS AWF Poznań) i Nadia Królikowska (TMS Sosnowiec). Ich finałowymi rywalami byli: Michał Kisiel (UKS Victor Warszawa) i Paulina Widera (TMS Sosnowiec) - im więc przypadły medale srebrne, zaś brązowe medale zdobyli: Adrian Dzwoniarski i Mateusz Pychiński (obaj KKSz Konin) oraz Marta Mazurek (UKS 13 Białystok) i Urszula Sałańska (UKS Gocław 75 Warszawa).

Z okazji 45 lecia szermierki w Koninie w trakcie trwania zawodów zawodnikom klubu wręczono odznaczenia Wielkopolskiego Okręgowego Związku Szermierczego, a przedstawicielom mediów wręczono szable. Odznaczenia wręczył Prezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Szermierczego – Pan Jan Wachowiak. Złote odznaki dostali: Patryk Pałasz, Mateusz Górski, Adrian i Albert Stanisławscy, Łukasz i Michał Galowie i Ewelina Owczarek, srebrne: Jakub Kacprzak, Bartosz i Filip Jastrzębscy i Artur Staszak, brązowe: Mariusz Mańczak, Gabriela Drygała, Adam Janasik, Agata Jasiczek i Daria Kamińska.

SZABLA CHŁOPCÓW


Finałowa ósemka chłopców.

Ćwierćfinały:
Mateusz Knez (AZS AWF Poznań)
- Krzysztof Kaczkowski (TMS Sosnowiec) 12:7

Mateusz Pychiński (KKSz Konin)
- Beniamin Badura (Pałac Młodzieży Katowice) 12:11

Adrian Dzwoniarski - Bartosz Strejza (obaj KKSz Konin) 12:10

Michał Kisiel (UKS Victor Warszawa)
- Marek Szwacja (Pałac Młodzieży Katowice) 12:10

Półfinał:
Knzez - Pychiński 12:9
Kisiel - Dzwoniarski 12:9

Finał:
Knzez - Kisiel 12:7

Kolejność:
1 Mateusz Knez (AZS AWF Poznań)
2 Michał Kisiel (UKS Victor Warszawa)
3 Adrian Dzwoniarski (KKSz Konin)
3 Mateusz Pychiński (KKSz Konin)
5 Bartosz Strejza (KKSz Konin)
6 Marek Szwacja (Pałac Młodzieży Katowice)
7 Krzysztof Kaczkowski (TMS Sosnowiec)
8 Beniamin Badura (Pałac Młodzieży Katowice)

Startowało 64 zawodników.

Pełne wyniki >>

SZABLA DZIEWCZĄT


Finałowa ósemka dziewcząt.

Ćwierćfinały:
Urszula Sałańska (UKS Gocław 75 Warszawa)
- Oliwia Brol (Kolejarz 24 Katowice) 12:5

Paulina Widera - Wiktoria Jeżewska (obie TMS Sosnowiec) 12:7

Marta Mazurek (UKS 13 Białystok)
- Weronika Michalak (AZS AWF Poznań) 12:8

Nadia Królikowska (TMS Sosnowiec)
- Martyna Tobiaszewska (UKS 13 Białystok) 12:3

Półfinał:
Widera - Sałańska 12:6
Królikowska - Mazurek 12:7

Finał:
Królikowska - Widera 12:4

Kolejność:
1 Nadia Królikowska (TMS Sosnowiec)
2 Paulina Widera (TMS Sosnowiec)
3 Marta Mazurek (UKS 13 Białystok)
3 Urszula Sałańska (UKS Gocław 75 Warszawa)
5 Weronika Michalak (AZS AWF Poznań)
6 Martyna Tobiaszewska (UKS 13 Białystok)
7 Oliwia Brol (Kolejarz 24 Katowice)
8 Wiktoria Jeżewska (TMS Sosnowiec)

Startowało 65 zawodniczek.

Pełne wyniki >>




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski