mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  LIPCA  2018
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2016
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2016

MISTRZOSTWA EUROPY
KADETÓW
i JUNIORÓW
2012


Porec, 1 marca 2012

W chorwackim Porecu rozpoczęły się wczoraj mistrzostwa Europy juniorów i kadetów. Jako pierwsi ruszyli do boju ci ostatni, a konkretnie floreciści i szablistki. Niestety nasi reprezentanci nie wywalczyli nie tylko medalu, ale nawet choćby miejsca w finałowej ósemce.

Co prawda dwóch podopiecznych trenera Łukasza Szymańskiego przedarło się do 1/8 finału, ale tam zebrali niezłe cięgi. Bartosz Cegielski przegrał z Andrasem Nemethem (Węgry) 6:15, a Dominik Przyłuski – z późniejszym złotym medalistą, Włochem Francesco Ingargiolą – aż 3:15. Rundę wcześniej z tym samym zawodnikiem przegrał Alex Garbat, a Andrzej Rządkowski został wyeliminowany już w pierwszym pojedynku pucharowym przez Rumuna Dascalu. Ogólnie biało-czerwoni osiągnęli podobny rezultat jak we Florecie Witolda Woydy w Warszawie – ostatnim turnieju Pucharu Europy kadetów przed mistrzostwami.
Patrząc na skład półfinałów można było mieć niemal pewność, że bank tego dnia rozbiją Francuzi. Aż trzech przedostało się do strefy medalowej, ale wszyscy zostali pogodzeni przez wspomnianego już Ingargiolę, który decydujący pojedynek z Erwannem Auclinem wygrał, jak na finał przystało, 15:14.

Polskie szablistki, startujące w bardzo skromnej stawce 48 zawodniczek, nie spisały się lepiej. Patrycja Pałczyńska i Karolina Cieślar odpadły w 1/16 finału. Podobny los czekał Gabrielę Drygałę, z tym że za sprawą koleżanki z reprezentacji Karoliny Kalety, która po przegranej z Węgierką Marton w następnej rundzie, również pożegnała się z turniejem. Madziarka nie dała się zresztą pokonać już nikomu i, zwyciężając swoją rodaczką Norę Michalik, sięgnęła po złoty medal.

FLORET CHŁOPÓOW / Kadetów:

Ćwierćfinały:
Francesco Ingargiola (Włochy) – Andras Nemeth (Węgry) 15:12
Maximilien Chastanet (Francja) – Anton Zacharikow (Rosja) 15:8
Charles Denis (Francja) – Damiano Rosatelli (Włochy) 15:14
Erwann Auclin (Francja) – Aleksander Piwowarow (Rosja) 15:13

Półfinały:
Ingargiola – Chastanet 15:8
Auclin – Denis 15:3

Finał:
Ingargiola – Auclin 15:14

Kolejność:
1 Francesco Ingargiola (Włochy)
2 Erwann Auclin
3 Maximilien Chastanet
3 Charles Denis (wszyscy Francja)
5 Andras Nemeth (Węgry)
6 Damiano Rosatelli (Włochy)
7 Aleksander Piwowarow
8 Anton Zacharikow (obaj Rosja)
--------------------------------------------------------------
12 Bartosz Cegielski (Polska, IKS Jamalex Leszno)
14 Dominik Przyłuski (Polska, AZS AWF Warszawa)
29 Alex Garbat (Polska, Warta-Muszkierowie Poznań)
41 Andrzej Rządkowski (Polska, Kolejarz Wrocław)

Startowało 83 zawodników.

Walki Polaków:
1/32

Bartosz Cegielski – Jarosław Stepura (Ukraina) 15:10
Dominik Przyłuski – Tamas Bako (Węgry) 15:5
Alex Garbat – Florens Pfann (Holandia) 13:10
Andrzej Rządkowski – Bogdan Dascalu (Rumunia) 10:15

1/16
Bartosz Cegielski – Alessandro Bertolazzi (Włochy) 15:10
Dominik Przyłuski – Ivan Bundalo (Serbia) 15:11
Alex Garbat – Francesco Ingargiola (Włochy) 6:15

1/8
Bartosz Cegielski – Andras Nemeth (Węgry) 6:15
Dominik Przyłuski – Francesco Ingargiola (Włochy) 3:15

SZABLA DZIEWCZĄT / kadetek:

Ćwierćfinały:
Nora Mihalik (Węgry) – Jana Obwincjewa (Rosja) 15:7
Ilgin Sarban (Turcja) – Waleria Bolszakowa (Rosja) 15:5
Chiara Mormile (Włochy) – Manon Brunet (Francja) 15:8
Anna Marton (Węgry) – Sara Balzer (Francja) 15:7

Półfinały:
Mihalik – Sarban 15:13
Marton – Mormile 15:10

Finał:
Marton – Mihalik 15: ??

Kolejność:
1 Anna Marton (Wegry)
2 Nora Mihalik (Węgry)
3 Chiara Mormile (Włochy)
3 Ilgin Sarban (Turcja)
5 Waleria Bolszakowa (Rosja)
6 Sara Balzer (Francja)
7 Manon Brunet (Francja)
8 Jana Obwincewa (Rosja)
------------------------------------------------------------
15 Karolina Kaleta (Polska, AZS AWF Warszawa)
18 Gabriela Drygała (Polska, KKSz Konin)
30 Patrycja Pałczyńska (Polska, IKS Konstancin)
32 Karolina Cieślar (Polska, TMS Sosnowiec)

Startowało 48 zawodniczek.

Walki Polek:
1/32

Gabriela Drygała – zwolniona
Karolina Kaleta – zwolniona
Karolina Cieślar – Emily Ruaux (Wielka Brytania) 15:12
Patrycja Pałczyńska – Alexandra Gevaert (Belgia) 15:12

1/16
Karolina Kaleta – Gabriela Drygała 15:7
Karolina Cieślar – Zofia Pozdniakowa (Rosja) 4:15
Patrycja Pałczyńska – Chiara Mormile (Włochy) 13:15

1/8
Karolina Kaleta – Anna Marton (Węgry) 8:15





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
MISTRZOSTWA ŚWIATA
MISTRZOSTWA ŚWIATA 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY
MISTRZOSTWA EUROPY 23
MISTRZOSTWA EUROPY 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY 17
MISTRZOSTWA POLSKI
MISTRZOSTWA POLSKI 23
MISTRZOSTWA POLSKI 20
MISTRZOSTWA POLSKI 17 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 15 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 14
UNIWERSJADY
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski