mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  LISTOPADA  2017
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2015
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2013
II Indywidualne i drużynowe
mistrzostwa Polski
w szermierce
do lat 14


2011

Klasyfikacja medalowa >>

POZNAŃ, 17 czerwca 2012

Floreciści i florecistki UKS Atena Gdańsk wywalczyli w niedzielę dublet - dwa złote medale w konkurencji drużynowej mistrzostw Polski młodzików. Srebro przypadło odpowiednio drużynom AZS AWF Poznań i Warty-Muszkieterowie Poznań, zaś brąz Budowlanym Toruń i drugiemu zespołowi Ateny.

FLORET CHŁOPCÓW DRUŻYNOWO

Ćwierćfinały:
UKS Atena Gdańsk II - Kolejarz Wrocław 36:29
AZS AWF Poznań - Wrocławianie 24:20
Budowlani Toruń - Warta-Muszkieterowie Poznań 36:26
UKS Atena Gdańsk - MKS Kusy Szczecin 36:20

Półfinały:
AZS AWF Poznań - UKS Atena Gdańsk II 33:26
UKS Atena Gdańsk - Budowlani Toruń 36:34

O 3 miejsce:
Budowlani Toruń - UKS Atena Gdańsk II 3626

Finał:
UKS Atena Gdańsk - AZS AWF Poznań 35:14

Kolejność:
1 UKS Atena Gdańsk
2 AZS AWF Poznań
3 Budowlani Toruń
4 UKS Atena Gdańsk II
5 Warta-Muszkieterowie Poznań
6 Kolejarz Wrocław
7 MKS Kusy Szczecin
8 Wrocławianie
9 UKS De La Salle Gdańsk
10 AZS UKW Bydgoszcz
11 AZS AWF Poznań II
12 IKS Warszawa
13 AZS AWF Warszawa
14 Budowlani Toruń II
15 Warta-Muszkieterowie Poznań II
16 UKS SP 37 Pogoń Szczecin

------------------------------------------------------------------------------------------------

FLORET DZIEWCZĄT DRUŻYNOWO

Ćwierćfinały:
Warta-Muszkieterowie Poznań - UKS De La Salle Gdańsk 36:24
UKS Atena Gdańsk II - MKS Kusy Szczecin 21:17
UKS Atena Gdańsk - IKS Jamalex Leszno 36:18
AZS AWF Poznań - Warta-Muszkieterowie Poznań II 31:23

Półfinały:
Warta-Muszkieterowie Poznań - UKS Atena Gdańsk II 36:27
UKS Atena Gdańsk - AZS AWF Poznań 36:17

O 3 miejsce:
UKS Atena Gdańsk II - AZS AWF Poznań 34:31

Finał:
KS Atena Gdańsk - Warta-Muszkieterowie Poznań 34:27

Kolejność:
1 UKS Atena Gdańsk
2 Warta-Muszkieterowie Poznań
3 UKS Atena Gdańsk II
4 AZS AWF Poznań
5 MKS Kusy Szczecin
6 IKS Jamalex Leszno
7 UKS De La Salle Gdańsk
8 Warta-Muszkieterowie Poznań II
9 Polonia 1912 Leszno
10 Wrocławianie
11 MKS Kusy Szczecin II
12 Polonia 1912 Leszno II
13 UKS De La Salle Gdańsk II
14 Budowlani Toruń
15 AZS AWF Poznań II
16 UKS SP 37 Pogoń Szczecin
17 UKS Pałac Młodzieży Syrena
18 UKS SP 37 Pogoń Szczecin II

------------------------------------------------------------------------------------------------

POZNAŃ, 16 czerwca 2012

Daniel Olszowski (Budowlani Toruń) i Małgorzata Strachowska (Zjednoczeni Pabianice) zostali mistrzami Polski młodzików we florecie. W turnieju rozgrywanym w Poznaniu na podium stanęli też Filip Kubiak (AZS AWF Poznań) i Zofia Bronikowska (Warta-Muszkieterowie Poznań), którzy wywalczyli srebrne medale oraz Jakub Miller (Warta-Muszkieterowie Poznań), Wiktor Olszewski (UKS Atena Gdańsk), Karina Kolibabka (AZS AWF Poznań) i Renata Tomczak (IKS Jamalex Leszno) zdobywcy medali brązowych

FLORET CHŁOPCÓW

Finał:
Daniel Olszowski (Budowlani Toruń)
- Filip Kubiak (AZS AWF Poznań) 11:2

Kolejność:
1 Daniel Olszowski (Budowlani Toruń)
2 Filip Kubiak (AZS AWF Poznań)
3 Jakub Miller (Warta-Muszkieterowie Poznań)
3 Wiktor Olszewski (UKS Atena Gdańsk)
5 Tomasz Stróżyński (AZS UKW Bydgoszcz)
6 Filip Boratyn (Kolejarz Wrocław)
7 Szymon Czartoryjski (Wrocławianie)
8 Ireneusz Gościński (Kolejarz Wrocław)

Startowało 82 zawodników.

Pełne wyniki >>

------------------------------------------------------------------------------------------------

FLORET DZIEWCZĄT

Finał:
Małgorzata Strachowska (Zjednoczeni Pabianice)
- Zofia Bronikowska (Warta-Muszkieterowie Poznań) 12:9

Kolejność:
1 Małgorzata Strachowska (Zjednoczeni Pabianice)
2 Zofia Bronikowska (Warta-Muszkieterowie Poznań)
3 Karina Kolibabka (AZS AWF Poznań)
3 Renata Tomczak (IKS Jamalex Leszno)
5 Joanna Toporska (UKS Atena Gdańsk)
6 Luiza Stanisławska (AZS AWF Poznań)
7 Katarzyna Matysiak (Warta-Muszkieterowie Poznań)
8 Natalia Muklewicz (UKS Atena Gdańsk)

Startowały 93 zawodniczki.

Pełne wyniki >>




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
MISTRZOSTWA ŚWIATA
MISTRZOSTWA ŚWIATA 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY
MISTRZOSTWA EUROPY 23
MISTRZOSTWA EUROPY 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY 17
MISTRZOSTWA POLSKI
MISTRZOSTWA POLSKI 23
MISTRZOSTWA POLSKI 20
MISTRZOSTWA POLSKI 17 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 15 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 14
UNIWERSJADY
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski