mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  PAŹDZIERNIKA  2018
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2016
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2016
IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
LONDYN 2012


REPREZENTACJA - PROGRAM - OLIMPIJSKIE MEDALE POLAKÓW

SZABLA MĘŻCZYZN DRUŻYNOWO - 1/4 finału - 3 sierpnia - Tabela

Drużynowy turniej szablowy mężczyzn odbędzie się bez naszych reprezentantów, ale i tak powinien dostarczyć kibicom szermierki w Polsce sporych emocji. Pokrótce prezentujemy głównych pretendentów do złotego medalu:

Rosja – W tym sezonie tylko raz poza podium, za to dwa razy na najwyższym jego stopniu. To mistrzowie świata i Europy, trenowani przez znakomitego maitre'a Bauera. Kowaljew, Jakimienko i Reszetnikow to w tej chwili zdecydowani faworyci. Po niedosycie jaki pozostawił po sobie występ indywidualny i przegranym przez Zofię Wieliką finale – na pewno będą chcieli powetować sobie straty. Zwłaszcza, że cztery lata temu w Pekinie ponieśli prawdziwą klęskę i w ogóle nie stanęli na podium.

Niemcy – Limbach, Hartung i Wagner – nie mają sobie równych. Gdyby stanęli jeden na ramionach drugiego, to mierzyliby pięć i pół metra. Wzrost i zasięg to jednak nie wszystko czym dysponują, ale jest to coś co na pewno pomoże im w walce o medale. Nie wiadomo tylko czy pomoże im, czy przeszkodzi fakt, że jako drużyna nie mają jeszcze na koncie żadnego tytułu.

Rumunia – Ostatni medal olimpijski w drużynowej szabli wywalczyli w Los Angeles, w 1984 roku. Dumitrescu, Zhalomir i Dolniceanu prowadzeni są w Londynie przez złotego medalistę z Sydney – Mihaia Covaliu. Najwyżej notowany z Rumunów, Dumitrescu, zajął najgorsze, czwarte miejsce w zmaganiach indywidualnych. Jeśli zdołał się już po tej porażce pozbierać, na pewno jest w stanie stanąć z kolegami na podium.

Chiny/Korea – Ci pierwsi w niesamowitym stylu zakwalifikowali się na igrzyska, wygrywając ostatni turniej Pucharu Świata, na którym można było wywalczyć przepustkę do Londynu. Oczywiście ich los rozstrzygnął się wtedy w ostatnim meczu, jednym trafieniem. Piękna byłaby to historia, gdyby podobnie zakończył się ich występ olimpijski. Z dwóch drużyn azjatyckich to jednak Koreańczycy mają większe nazwiska, nominalnie lepszych zawodników i większe aspiracje. Co ciekawe, mimo, że na liście indywidualnej są ewidentnie wyżej, to na drużynowej znajdują się jedno oczko niżej od Chińczyków.

Marek Malanowski

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
MISTRZOSTWA ŚWIATA
MISTRZOSTWA ŚWIATA 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY
MISTRZOSTWA EUROPY 23
MISTRZOSTWA EUROPY 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY 17
MISTRZOSTWA POLSKI
MISTRZOSTWA POLSKI 23
MISTRZOSTWA POLSKI 20
MISTRZOSTWA POLSKI 17 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 15 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 14
UNIWERSJADY
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski