mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  SIERPNIA  2017
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2015
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2013
Medale
polskich szermierzy
w igrzyskach
olimpijskich




INDYWIDUALNIE
(Łączny dorobek: 7 medali - 3 złote, 2 srebrne, 2 brązowe)

1956 MELBOURNE
- Jerzy Pawłowski - srebro szabla

1964 TOKIO
- Egon Franke - złoto floret

1968 MEKSYK
- Jerzy Pawłowski - złoto szabla

1972 MONACHIUM
- Witold Woyda - złoto floret

1980 MOSKWA
- Barbara Wysoczańska - brąz floret

1988 SEUL
- Janusz Olech - srebro szabla

2004 ATENY
- Sylwia Gruchała - brąz floret

DRUŻYNOWO
(Łączny dorobek: 15 medali - 1 złoty, 7 srebrnych, 7 brązowych)

1928 AMSTERDAM
- brąz szabla mężczyzn
Tadeusz Friedrich, Kazimierz Laskowski, Aleksander Małecki, Adam Papee, Władysław Segda, Jerzy Zabielski

1932 LOS ANGELES
- brąz szabla mężczyzn
Władysław Dobrowolski, Tadeusz Friedrich, Leszek Lubicz-Nycz, Adam Papee, Władysław Segda, Marian Suski

1956 MELBOURNE
- srebro szabla mężczyzn
Marek Kuszewski, Zbigniew Pawlas, Jerzy Pawłowski,
Andrzej Piątkowski, Wojciech Zabłocki, Ryszard Zub

1960 RZYM
- srebro szabla mężczyzn
Marek Kuszewski, Emil Ochyra, Jerzy Pawłowski,
Andrzej Piątkowski, Wojciech Zabłocki, Ryszard Zub

1964 TOKIO
- srebro floret mężczyzn
Egon Franke, Ryszard Parulski, Janusz Różycki,
Zbigniew Skrudlik, Witold Woyda
- brąz szabla
Emil Ochyra, Jerzy Pawłowski, Andrzej Piątkowski,
Wojciech Zabłocki, Ryszard Zub

1968 MEKSYK
- brąz floret mężczyzn
Egon Franke, Adam Lisewski, Ryszard Parulski,
Zbigniew Skrudlik, Witold Woyda
- brąz szpada mężczyzn
Bohdan Andrzejewski, Kazimierz Barburski,
Michał Butkiewicz, Bogdan Gonsior, Henryk Nielaba

1972 MONACHIUM
- złoto floret mężczyzn
Marek Dąbrowski, Arkadiusz Godel, Jerzy Kaczmarek,
Lech Koziejowski, Witold Woyda

1980 MOSKWA
- srebro szpada mężczyzn
Ludomir Hronowski, Piotr Jabłkowski,
Andrzej Lis, Mariusz Strzałka, Leszek Sworowski
- brąz floret
Lech Koziejowski, Adam Robak,
Marian Sypniewski, Bogusław Zych

1992 BARCELONA
- brąz floret mężczyzn
Piotr Kiełpikowski, Adam Krzesiński, Cezary Siess,
Ryszard Sobczak, Marian Sypniewski

1996 ATLANTA
- srebro floret mężczyzn
Piotr Kiełpikowski, Adam Krzesiński,
Jarosław Rodzewicz, Ryszard Sobczak

2000 SYDNEY
- srebro floret kobiet
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz,
Barbara Szewczyk-Wolnicka, Anna Rybicka

2008 PEKIN
- srebro szpada mężczyzn
Robert Andrzejuk, Tomasz Motyka,
Adam Wiercioch, Radosław Zawrotniak



IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
MISTRZOSTWA ŚWIATA
MISTRZOSTWA ŚWIATA 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY
MISTRZOSTWA EUROPY 23
MISTRZOSTWA EUROPY 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY 17
MISTRZOSTWA POLSKI
MISTRZOSTWA POLSKI 23
MISTRZOSTWA POLSKI 20
MISTRZOSTWA POLSKI 17 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 15 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 14
UNIWERSJADY
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski