mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  LISTOPADA  2017
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2015
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2013
Medale
polskich szermierzy
w mistrzostwach świata
do lat 20
- seniorów >> - do lat 17 >>


INDYWIDUALNIE
(Łączny dorobek: 61 medali - 12 złotych, 17 srebrnych, 32 brązowe)

1953 PARYŻ
Wojciech Zabłocki - złoto szabla

1956 LUKSEMBURG
Jerzy Wojciechowski - srebro szpada

1957 WARSZAWA
Jerzy Wojciechowski - złoto szpada

1959 PARYŻ
Ryszard Parulski - złoto szabla

1960 LENINGRAD
Janusz Majewski - brąz szabla

1962 KAIR
Kazimierz Barburski - brąz szpada

1964 BUDAPESZT
Józef Nowara - brąz szabla

1966 WIEDEŃ
Halina Balonówna - srebro floret
Eugeniusz Gos - srebro szabla

1967 TEHERAN
Marek Dąbrowski - brąz floret

1968 LONDYN
Jerzy Kaczmarek - złoto floret
Zbigniew Matwiejew - brąz szpada

1969 GENUA
Lech Koziejowski - złoto floret
Marek Dąbrowski - srebro floret

1970 MIŃSK
Andrzej Kaliński - brąz floret

1972 MADRYT
Arkadiusz Godel - złoto floret
Grażyna Makowska - srebro floret
Jerzy Janikowski - srebro szpada

1973 BUENOS AIRES
Marceli Wiech - brąz szpada

1974 ISTAMBUŁ
Marceli Wiech - brąz szpada

1978 MADRYT
Andrzej Kostrzewa - srebro szabla
Piotr Jabłkowski - brąz szpada

1979 SOUTH BEND
Andrzej Lis - srebro szpada

1981 LOZANNA
Robert Felisiak - złoto szpada
Jarosław Koniusz - brąz szabla

1982 BUENOS AIRES
Robert Felisiak - złoto szpada

1983 BUDAPESZT
Janusz Olech - srebro szabla

1984 LENINGRAD
Janusz Olech - srebro szabla

1985 ARNHEM
Janusz Olech - złoto szabla

1986 STUTGART
Mariusz Ryś - srebro szpada

1990 MOEDLING
Piotr Molga - srebro szpada

1992 GENUA
Katarzyna Felusiak - brąz floret

1994 MEKSYK
Anna Rybicka - brąz floret
Piotr Błaszczak - brąz floret

1995 PARYŻ
Joanna Jakimiuk - srebro szpada
Tomasz Piguła - srebro szabla

1996 TOURNAI
Alicja Kryczało - srebro floret
Sławomir Mocek - brąz floret

1997 TENERIFE
Anna Rybicka - złoto floret
Olga Cygan - brąz szpada

1998 WALENCJA
Mateusz Wiśniewski - brąz szabla
Adam Wiercioch - brąz szpada
Michał Sobieraj - brąz szpada
Małgorzata Stroka - brąz szpada

1999 KESZTHELY
Magdalena Mroczkiewicz - złoto floret
Sylwia Gruchała - brąz floret

2000 SOUTH BEND
Tomasz Ciepły - srebro floret
Sylwia Gruchała - brąz floret
Małgorzata Wojtkowiak - brąz floret
Przemysław Fogt - brąz floret
Aleksandra Socha - brąz szabla

2001 GDAŃSK
Małgorzata Wojtkowiak - złoto floret
Sylwia Gruchała - brąz floret

2002 ANTALYA
Katarzyna Kryczało - brąz floret

2003 TRAPANI
Karolina Chlewińska - brąz floret

2007 BELEK
Dominika Mosler - brąz szpada

2008 ACIREALE
Matylda Ostojska - brąz szabla

2009 BELFAST
Ewa Nelip - srebro szpada
Dominika Mosler - brąz szpada

2010 BAKU
Hanna Łyczbińska - brąz floret

2016 BOURGES
Martyna Długosz - brąz floret


DRUŻYNOWO
(Łączny dorobek: 26 medali - 11 złotych, 7 srebrnych, 8 brązowych)

1995 PARYŻ
- złoto - drużyna mieszana
Anna Rybicka, Krzysztof Walka, Joanna Jakimiuk,
Robert Andrzejuk, Maciej Tomczak

1996 TOURNAI
- złoto - drużyna mieszana
Anna Rybicka, Sławomir Mocek, Magdalena Śledź,
Sebastian Wasiołka, Maciej Tomczak

1998 WALENCJA
- złoto floret
Magdalena Mroczkiewicz, Sylwia Gruchała,
Alicja Kryczało
- złoto szpada
Adam Motyka, Tomasz Motyka, Adam Wiercioch

1999 KESZTHELY
- złoto floret
Magdalena Mroczkiewicz, Sylwia Gruchała,
Alicja Kryczało
- złoto szpada
Olga Cygan, Katarzyna Trzópek,
Małgorzata Stroka
- złoto szpada
Tomasz Motyka, Adam Wiercioch,
Michał Sobieraj

2000 SOUTH BEND
- złoto floret
Sylwia Gruchała, Alicja Kryczało,
Małgorzata Wojtkowiak, Natalia Więckowska
- srebro floret
Tomasz Ciepły, Przemysław Fogt,
Radosław Pietrusiewicz, Krzysztof Pietrusiak
- srebro szpada
Tomasz Motyka, Adam Wiercioch,
Michał Sobieraj, Paweł Boenisch
- brąz szpada
Olga Cygan, Magdalena Kumiet,
Monika Lampkowska, Małgorzata Bereza

2001 GDAŃSK
- złoto floret
Sylwia Gruchała, Alicja Kryczało,
Małgorzata Wojtkowiak, Anna Janas
- srebro szpada
Marek Petraszek, Tomasz Motyka,
Michał Sobieraj, Paweł Boenisch
- brąz szabla
Katarzyna Kuźniak, Aleksandra Socha,
Irena Więckowska, Marta Wątor

2002 ANTALYA
- srebro floret
Małgorzata Wojtkowiak, Katarzyna Kryczało,
Izabela Knop

2003 TRAPANI
- brąz szpada
Krzysztof Mikołajczak, Paweł Boenisch,
Dariusz Adamek
- brąz szabla
Marcin Koniusz, Adam Skrodzki,
Grzegorz Dominik

2004 PŁOWDIW
- brąz szpada
Krzysztof Mikołajczak, Karol Kostka,
Michał Adamek

2008 ACIREALE
- złoto floret
Martyna Synoradzka, Hanna Łyczbińska,
Marta Łyczbińska, Emilia Rygielska

2009 BELFAST
- srebro szpada
Katarzyna Dąbrowa, Dominika Mosler,
Ewa Nelip, Martyna Szymańska

2010 BAKU
- srebro szabla
Katarzyna Kędziora, Matylda Ostojska,
Magdalena Pasternak, Marta Puda
- brąz floret
Martyna Jelińska Hanna Łyczbińska,
Marta Łyczbińska, Emilia Rygielska

2011 JORDANIA
- srebro szabla
Magdalena Pasternak, Marta Puda,
Angelika Wątor, Martyna Wątora

2014 PŁOWDIW
- brąz szpada
Kamila Pytka, Martyna Swatowska,
Jagoda Zagała, Aleksandra Zamachowska

2015 TASZKIENT
- brąz floret
Marika Chrzanowska, Martyna Długosz,
Anna Szymczak, Julia Walczyk

2016 BOURGES
- złoto floret
Julia Chrzanowska, Martyna Długosz,
Anna Szymczak, Julia Walczyk








IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
MISTRZOSTWA ŚWIATA
MISTRZOSTWA ŚWIATA 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY
MISTRZOSTWA EUROPY 23
MISTRZOSTWA EUROPY 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY 17
MISTRZOSTWA POLSKI
MISTRZOSTWA POLSKI 23
MISTRZOSTWA POLSKI 20
MISTRZOSTWA POLSKI 17 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 15 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 14
UNIWERSJADY
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski