mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  GRUDNIA  2018
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2016
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2016
­

Warszawska Syrenka
V Międzynarodowy Turniej Amatorów Szermierki w Szpadzie
II Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Szermierce

 
Tam gdzie mali stają się wielkimi
Po ubiegłorocznym sukcesie I Międzynarodowego Turniej Dzieci i Młodzieży Warszawska Syrenka postanowiliśmy wypłynąć na szerokie wody i pokazać dziecięcą szermierkę w jej najlepszym wydaniu. W drugiej edycji tego turnieju spodziewamy się rekordowej liczby zawodników - na planszach Klubu Sportowego Warszawianka staną dziewczynki i chłopcy z klubów szermierczych m.in. z Niemiec, Polski, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Litwy, Czech i Słowacji.
 
Turniej organizowany jest z myślą o dzieciach i młodzieży. Podstawowe cele to popularyzacja szermierki, promowanie zdrowego stylu życia, propagowanie zasad fair play oraz upowszechnianie aktywności ruchowej zarówno wśród młodzieży, dzieci jak i dorosłych. Turniej jest przyjazny dla rodziny, o czym będzie łatwo się przekonać, przychodząc 9 i 10 kwietnia 2016 roku na ul. Piaseczyńską 71 w Warszawie z rodzicami i rodzeństwem. Na turnieju Warszawska Syrenka spotkasz aktualne gwiazdy sportu i telewizji, poczujesz emocje w czystym wydaniu, obudzisz w sobie kibica lub po prostu spędzisz dobrze czas w doborowym towarzystwie małych dam i rycerzy…
 
A może spróbujesz swoich sił w kolejnych zawodach? Szermierka jest sportem absolutnie dla każdego – przykładem są liczne rodziny uprawiające szermierkę rekreacyjnie.
 
Czym skorupka za młodu…
Ta skala przedsięwzięcia nie wzięła się znikąd. Organizowany od 5 lat największy w tej części Europy turniej dorosłych amatorów skupiający co roku prawie setkę zawodników stał się naturalną platformą do promowania piękna szermierki. Przy współpracy z Polskim Związkiem Szermierczym udało się wykorzystać położenie geograficzne i potencjał Warszawy, połączyć pasję z zapałem oraz przełożyć to wszystko na organizację turnieju pod tytułem „Warszawska Syrenka”.
 
Szermierka ma wspaniałe europejskie tradycje historyczne. W wielu krajach obok nurtu wyczynowego szermierka funkcjonuje jako znakomita forma rekreacji. Kojarzona z nowoczesnym stylem życia stała się inspiracją dla projektantów mody, scenarzystów filmowych lub dyrektorów kreatywnych w agencjach reklamowych. Trening szermierczy kształtuje cechy, które w życiu pomagają w rozwiązywaniu problemów, pomaga odstresować się na dłużej lub po prostu nie stresować się.
 
Bez wsparcia ani rusz
Turniej Warszawska Syrenka jest współfinansowany przez dzielnicę Mokotów - miasta stołecznego Warszawy i zostało wpisane w obchody mokotowskiego100-lecia. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, firm i organizacji na zasadach non-profit sale sportowe Warszawianki przyjmą ponad 400 zawodników z kilku krajów Europy.

9 kwietnia 2016 (sobota) od godz. 10:00 rozpocznie się turniej dorosłych amatorów. Zawodniczki i zawodnicy z Polski i zagranicy, podobnie jak w latach ubiegłych, skrzyżują szpady na Warszawiance w kategorii mężczyzn i kobiet. Nie obędzie się bez niespodzianek - w ramach pokazów specjalnych dojdzie do walk z udziałem wicemistrzów olimpijskich z Pekinu i innych atrakcji z udziałem czołowych zawodników.
 
Następnego dnia, 10 kwietnia 2016 (niedziela), o godzinie 10:00 wystartuje turniej dzieci i młodzieży. Rywalizacja młodszych adeptów szermierki jest zawsze bardzo zacięta. Walki dzieci i młodzieży niejednokrotnie potrafią zaskoczyć poziomem. Dodatkowo wiążą się z olbrzymimi emocjami, które udzielają się zarówno kibicom, jak rodzinom i trenerom. Turniej dzieci i młodzieży jest idealną okazją do zaobserwowania wszystkiego tego, co niesie ze sobą sport – wzlotów i upadków, radości z wygranej, goryczy porażki. Serdecznie zapraszamy! W wielu przypadkach na planszach będzie można zobaczyć przyszłych reprezentantów swoich krajów a być może nawet olimpijczyków!
 
Strefa VIP
Dla wygody naszych specjalnych gości i mediów nagłaśniających turniej Warszawska Syrenka przygotowaliśmy wygodną przestrzeń do rozmowy i lepszego zapoznania się. Spodziewamy się przyjścia przedstawicieli Miasta Stołecznego Warszawa, przedstawicieli sponsorów, placówek dyplomatycznych, olimpijczyków oraz osób znanych z ekranów telewizyjnych lub audycji radiowych. 
 
Akcja charytatywna dla Jacka Gaworskiego
W trakcie turnieju będzie prowadzona zbiórka pieniędzy dla Jacka Gaworskiego. Więcej na: www.jacekgaworski.pl
 
Wstęp dla wszystkich widzów, kibiców i pasjonatów szermierki jest bezpłatny.
 
Uprawiałeś szermierkę i chcesz wystartować? Zapraszamy na stronę: www.fencing4fun.pl – znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje.
IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
MISTRZOSTWA ŚWIATA
MISTRZOSTWA ŚWIATA 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY
MISTRZOSTWA EUROPY 23
MISTRZOSTWA EUROPY 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY 17
MISTRZOSTWA POLSKI
MISTRZOSTWA POLSKI 23
MISTRZOSTWA POLSKI 20
MISTRZOSTWA POLSKI 17 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 15 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 14
UNIWERSJADY
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski