mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  WRZEŚNIA  2020
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2017
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2017
Medale
polskich szermierzy
w mistrzostwach świata
do lat 17
- seniorów >> - do lat 20 >>


INDYWIDUALNIE
(Łączny dorobek: 39 medali - 3 złote, 14 srebrnych, 22 brązowe)

1988 CABRIES
Arkadiusz Lemanowicz - brąz szpada
Paweł Warzycha - brąz floret

1989 LIZBONA
Arkadiusz Lemanowicz - srebro szpada

1990 GOETEBORG
Dariusz Gilman - złoto szabla

1991 FOGGIA
Marek Jędryś - srebro szpada
Dominika Butkiewicz - srebro szpada

1992 BONN
Anna Rybicka - srebro floret
Anna Medyńska - brąz szpada
Tomasz Piguła - brąz szabla

1993 DENVER
Piotr Błaszczak - srebro floret
Monika Galik - brąz floret
Maciej Litwiński - brąz szabla

1994 MEKSYK
Anna Rybicka - złoto floret
Renata Dejewska - srebro szpada
Maciej Tomczak - brąz szabla

1995 PARYŻ
Agata Misiak - brąz floret

1996 TOURNAI
Sylwia Gruchała - brąz floret
Katarzyna Kroczyk - brąz szpada
Przemysław Fogt - brąz floret

1997 TENERIFE
Sylwia Gruchała - srebro floret
Olga Cygan - srebro szpada

1998 WALENCJA
Sylwia Gruchała - srebro floret
Małgorzata Wojtkowiak - brąz floret
Tomasz Motyka - brąz szpada

1999 KESZTHELY
Małgorzata Wojtkowiak - brąz floret

2000 SOUTH BEND
Katarzyna Kryczało - srebro floret
Bartłomiej Olejnik - srebro szabla
Paweł Boenisch - srebro szpada

2001 GDAŃSK
Krzysztof Pietrusiak - srebro floret
Katarzyna Kryczało - brąz floret
Patryk Pałasz - brąz szabla

2003 TRAPANI
Magdalena Piekarska - brąz szpada
Konrad Pietrusiak - brąz floret

2006 TAEBAEK
Katarzyna Dąbrowa - brąz szpada

2007 BELEK
Hanna Łyczbińska - brąz floret

2012 MOSKWA
Sebastian Majgier - srebro szpada

2014 PŁOWDIW
Andrzej Rządkowski - złoto floret

2018 WERONA
Maciej Bem - brąz floret

2019 TORUŃ
Zofia Janelli - brąz szpada





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski