mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  GRUDNIA  2017
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2015
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2013
Mistrzowie
Polski
seniorów

w szabli

MĘŻCZYŹNI INDYWIDUALNIE - MĘŻCZYŹNI DRUŻYNOWO>> - KOBIETY>>

1 - 1924 Konrad Winkler (AZS Kraków)
2 - 1925 Tadeusz Friedrich (Klub Szermierzy Lwów)
3 - 1926 Adam Papee (AZS Kraków)
4 - 1927 Adam Papee (AZS Kraków)
5 - 1928 Tadeusz Friedrich (Klub Szermierzy Lwów)
6 - 1929 Adam Papee (AZS Kraków)
7 - 1930 Kazimierz Laskowski (AZS Warszawa)
8 - 1931 Leszek Lubicz-Nycz (CIWF)
9 - 1932 Adam Papee (AZS Kraków)
10 - 1933 Władysław Segda (Legia Warszawa)
11 - 1934 Władysław Segda (Legia Warszawa)
12 - 1935 Władysław Segda (Legia Warszawa)
13 - 1936 Antoni Sobik (Policyjny Klub Sportowy Katowice)
14 - 1937 Władysław Segda (Legia Warszawa)
15 - 1938 Władysław Segda (Legia Warszawa)
16 - 1939 Władysław Segda (Legia Warszawa)
17 - 1946 Teodor Zaczyk (Pogoń Katowice)
18 - 1947 Antoni Sobik (Pogoń Katowice)
19 - 1948 Pal Kovacs (Węgry)
20 - 1949 Antoni Sobik (Pogoń Katowice)
21 - 1950 Marian Suski (AZS Wrocław)
22 - 1951 Wojciech Zabłocki (Budowlani Kraków)
23 - 1952 Wojciech Zabłocki (Budowlani Kraków)
24 - 1953 Jerzy Pawłowski CWKS Warszawa
25 - 1954 Wojciech Zabłocki (Budowlani Kraków)
26 - 1955 Jerzy Twardokens (Budowlani Kraków)
27 - 1956 Jerzy Pawłowski (CWKS Warszawa)
28 - 1957 Wojciech Zabłocki Krakowski Klub Szermierzy
29 - 1958 Jerzy Pawłowski (Legia Warszawa)
30 - 1959 Emil Ochyra (Warszawianka)
31 - 1960 Emil Ochyra (Warszawianka)
32 - 1961 Jerzy Pawłowski (Legia Warszawa)
33 - 1962 Wojciech Zabłocki Marymont Warszawa
34 - 1963 Jerzy Pawłowski (Legia Warszawa)
35 - 1964 Emil Ochyra (Warszawianka)
36 - 1965 Jerzy Pawłowski (Legia Warszawa)
37 - 1966 Andrzej Piątkowski (Legia Warszawa)
38 - 1967 Jerzy Pawłowski (Legia Warszawa)
39 - 1968 Jerzy Pawłowski (Legia Warszawa)
40 - 1969 Jerzy Pawłowski (Legia Warszawa)
41 - 1970 Jerzy Pawłowski (Legia Warszawa)
42 - 1971 Jerzy Pawłowski (Legia Warszawa)
43 - 1972 Jerzy Pawłowski (Legia Warszawa)
44 - 1973 Franciszek Sobczak GKS Katowice
45 - 1974 Jerzy Pawłowski (Legia Warszawa)
46 - 1975 Józef Nowara (Legia Warszawa)
47 - 1976 Jacek Bierkowski (GKS Piast Gliwice)
48 - 1977 Jacek Bierkowski (GKS Piast Gliwice)
49 - 1978 Leszek Jabłonowski (AZS AWF Warszawa)
50 - 1979 Dariusz Wódke (AZS AWF Warszawa)
51 - 1980 Leszek Jabłonowski (AZS AWF Warszawa)
52 - 1981 Tadeusz Piguła (Zagłębie Konin)
53 - 1982 Andrzej Kostrzewa (Zagłębie Konin)
54 - 1983 Dariusz Wódke (AZS AWF Warszawa)
55 - 1984 Tadeusz Piguła (Zagłębie Konin)
56 - 1985 Tadeusz Piguła (Zagłębie Konin)
57 - 1986 Janusz Olech (Legia Warszawa)
58 - 1987 Andrzej Kostrzewa (Zagłębie Konin)
59 - 1988 Janusz Olech (Legia Warszawa)
60 - 1989 Robert Kościelniakowski (Legia Warszawa)
61 - 1990 Leszek Gajda (Baildon Katowice)
62 - 1991 Paweł Postek (AZS AWF Warszawa)
63 - 1992 Janusz Olech (Legia Warszawa)
64 - 1993 Marek Gniewkowski (AZS AWF Warszawa)
65 - 1994 Robert Kościelniakowski (Legia Warszawa)
66 - 1995 Janusz Olech (Legia Warszawa)
67 - 1996 Janusz Olech (Legia Warszawa)
68 - 1997 Tomasz Stusiński (AZS AWF Warszawa)
69 - 1998 Rafał Sznajder (MOSiR Sosnowiec)
70 - 1999 Norbert Jaskot (AZS Poznań)
71 - 2000 Marcin Sobala (Legia Warszawa)
72 - 2001 Rafał Sznajder (MOSiR Sosnowiec)
73 - 2002 Rafał Sznajder (MOSiR Sosnowiec)
74 - 2003 Marcin Koniusz (MOSiR Sosnowiec)
75 - 2004 Adam Skrodzki (AZS AWF Katowice)
76 - 2005 Bartłomiej Olejnik (Legia Warszawa)
77 - 2006 Patryk Pałasz (KKSz Konin)
78 - 2007 Patryk Pałasz (KKSz Konin)
79 - 2008 Marcin Koniusz (AZS AWF Katowice)
80 - 2009 Adam Skrodzki (AZS AWF Katowice)
81 - 2010 Marcin Koniusz (AZS AWF Katowice)
82 - 2011 Marcin Koniusz (AZS AWF Katowice)
83 - 2012 Adam Skrodzki (AZS AWF Katowice)
84 - 2013 Adam Skrodzki (AZS AWF Katowice)
85 - 2014 Adam Skrodzki (AZS AWF Katowice)
86 - 2015 Adam Skrodzki (AZS AWF Katowice)
87 - 2016 Adam Skrodzki (AZS AWF Katowice)
88 - 2017 Jakub Ociński (AZS AWF Katowice)











IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
MISTRZOSTWA ŚWIATA
MISTRZOSTWA ŚWIATA 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY
MISTRZOSTWA EUROPY 23
MISTRZOSTWA EUROPY 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY 17
MISTRZOSTWA POLSKI
MISTRZOSTWA POLSKI 23
MISTRZOSTWA POLSKI 20
MISTRZOSTWA POLSKI 17 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 15 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 14
UNIWERSJADY
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski