mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  WRZEŚNIA  2019
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2017
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2017
Medale
polskich szermierzy
w mistrzostwach Europy
seniorów
- do lat 23 >> - do lat 20 >> - do lat 17 >>


INDYWIDUALNIE
(Łączny dorobek: 50 medali - 9 złotych, 10 srebrnych, 31 brązowych)

1981 FOGGIA
- Jacek Bierkowski - srebro szabla

1982 MÖDLING
- Tadeusz Piguła - złoto szabla
- Andrzej Kostrzewa - srebro szabla
- Robert Felisiak - brąz szpada

1983 LIZBONA
- Leszek Swornowski - brąz szpada

1991 WIEDEŃ
- Bogusław Zych - brąz floret

1996 LIMOGES
- Magdalena Jeziorowska - złoto szpada
- Marcin Sobala - brąz szabla

1997 GDAŃSK
- Adam Krzesiński - złoto floret
- Anna Rybicka - brąz floret
- Bartłomiej Kurowski - brąz szpada
- Monika Maciejewska-Banit - brąz szpada

1998 PŁOWDIW
- Marcin Sobala - złoto szabla
- Barbara Ciszewska - srebro szpada
- Monika Maciejewska-Banit - brąz szpada

1999 BOLZANO
- Sławomir Mocek - srebro floret
- Bartłomiej Kurowski - brąz szpada

2000 MADERA
- Sylwia Gruchała - złoto floret
- Olga Cygan - srebro szpada
- Monika Maciejewska-Banit - brąz szpada

2001 KOBLENCJA
- Adam Krzesiński - srebro floret

2002 MOSKWA
- Sylwia Gruchała - złoto floret
- Sławomir Mocek - brąz floret

2003 BOURGES
- Tomasz Motyka - brąz szpada

2004 KOPENHAGA
- Aleksandra Socha - złoto szabla
- Marcin Koniusz - srebro szabla
- Anna Rybicka - brąz floret
- Andrzej Witkowski - brąz floret
- Robert Andrzejuk - brąz szpada

2005 ZALAEGERSZEG
- Sylwia Gruchała - złoto floret
- Tomasz Motyka - złoto szpada
- Magdalena Grabowska - brąz szpada

2006 IZMIR
- Bogna Jóźwiak - brąz szabla
- Anna Rybicka - brąz floret

2008 KIJÓW
- Małgorzata Wojtkowiak - brąz floret

2010 LIPSK
- Magdalena Piekarska - srebro szpada
- Radosław Zawrotniak - brąz szpada

2011 SHEFFIELD
- Aleksandra Socha - srebro szabla
- Tomasz Motyka - brąz szpada

2012 LEGNANO
- Aleksandra Socha - brąz szabla
- Michał Majewski - brąz floret

2013 ZAGRZEB
- Renata Knapik - brąz szpada
- Aleksandra Socha - brąz szabla
- Krzysztof Mikołajczak - brąz szpada

2016 TORUŃ
- Renata Knapik - brąz szpada

2018 NOWY SAD
- Marta Puda - brąz szabla
- Martyna Synoradzka - brąz floret

2019 DÜSSELDORF
- Ewa Trzebińska - brąz szpada

DRUŻYNOWO
(Łączny dorobek: 31 medali - 8 złotych, 13 srebrnych, 10 brązowych)

1991 WIEDEŃ
- brąz floret mężczyzn
Bogusław Zych, Adam Krzesiński,
Leszek Bandach, Wojciech Ryczek
- brąz szpada
Anna Rotkiewicz, Iwona Oleszyńska,
Agata Stępień, Anita Iwańska

1998 PŁOWDIW
- złoto szabla mężczyzn
Marcin Sobala, Norbert Jaskot,
Rafał Sznajder, Tomasz Stusiński
- srebro floret mężczyzn
Adam Krzesiński, Piotr Kiełpikowski,
Ryszard Sobczak, Sławomir Mocek
- brąz szpada kobiet
Barbara Ciszewska, Monika Maciejewska-Banit,
Magdalena Jeziorowska, Joanna Jakimiuk

1999 BOLZANO
- brąz floret mężczyzn
Adam Krzesiński, Piotr Kiełpikowski,
Sławomir Mocek, Wojciech Szuchnicki

2000 MADERA
- brąz floret kobiet
Sylwia Gruchała, Barbara Wolnicka,
Alicja Kryczało, Małgorzata Wojtkowiak

2001 KOBLENCJA
- brąz floret mężczyzn
Adam Krzesiński, Sławomir Mocek,
Wojciech Szuchnicki, Tomasz Ciepły
- brąz szabla kobiet
Irena Więckowska, Aleksandra Socha,
Katarzyna Kuźniak

2002 MOSKWA
- złoto floret kobiet
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz,
Anna Rybicka, Małgorzata Wojtkowiak
- srebro szpada mężcyzn
Tomasz Motyka, Michał Sobieraj,
Marek Petraszek, Adam Wiercioch

2003 BOURGES
- złoto floret kobiet
Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz,
Anna Rybicka, Małgorzata Wojtkowiak
- brąz szabla mężczyzn
Arkadiusz Nowinowski, Adam Skrodzki,
Marcin Koniusz, Maciej Tomczak

2004 KOPENHAGA
- srebro floret mężczyzn
Sławomir Mocek, Andrzej Witkowski,
Tomasz Ciepły, Wojciech Szuchnicki
- srebro szpada mężczyzn
Robert Andrzejuk, Tomasz Motyka,
Adam Wiercioch, Krzysztof Mikołajczak
- srebro szabla mężczyzn
Marcin Koniusz, Adam Skrodzki,
Mirosław Tomczak, Rafał Sznajder
- brąz szpada kobiet
Magdalena Kumiet, Barbara Ciszewska-Andrzejewska.
Beata Tereba, Małgorzata Stroka

2005 ZALAEGERSZEG
- złoto szpada mężczyzn
Tomasz Motyka, Robert Andrzejuk,
Krzysztof Mikołajczak, Adam Wiercioch
- srebro szpada kobiet
Magdalena Grabowska, Danuta Dmowska
Olga Cygan, Beata Tereba
- srebro szabla mężczyzn
Marcin Koniusz, Adam Skrodzki,
Patryk Pałasz, Rafał Sznajder

2006 IZMIR
- srebro szabla kobiet
Bogna Jóźwiak, Aleksandra Socha,
Irena Więckowska, Lidia Sołtys
- srebro floret mężczyzn
Sławomir Mocek, Radosław Glonek,
Wojciech Szuchnicki, Michał Majewski
- srebro szpada mężczyzn
Robert Andrzejuk, Tomasz Motyka,
Krzysztof Mikołajczak, Adam Wiercioch
- brąz floret kobiet
Sylwia Gruchała, Anna Rybicka
Magdalena Mroczkiewicz, Karolina Chlewińska

2007 GANDAWA
- srebro szpada mężczyzn
Robert Andrzejuk, Tomasz Motyka,
Krzysztof Mikołajczak, Radosław Zawrotniak

2008 KIJÓW
- złoto floret mężczyzn
Tomasz Ciepły, Radosław Glonek,
Michał Majewski, Sławomir Mocek
- złoto szabla kobiet
Bogna Jóźwiak, Matylda Ostojska,
Aleksandra Socha, Irena Więckowska

2009 PŁOWDIW
- srebro szpada kobiet
Małgorzata Bereza, Danuta Dmowska-Andrzejuk,
Magdalena Piekarska, Małgorzata Stroka

2010 LIPSK
- złoto szpada kobiet
Danuta Dmowska-Andrzejuk, Ewa Nelip
Magdalena Piekarska, Małgorzata Stroka

2013 ZAGRZEB
- srebro floret mężczyzn
Radosław Glonek , Paweł Kawiecki
Michał Majewski, Leszek Rajski

2018 NOWY SAD
- srebro szpada kobiet
Barbara Rutz, Renata Knapik-Miazga,
Ewa Nelip, Aleksandra Zamachowska

- brąz floret mężczyzn
Krystian Gryglewski, Leszek Rajski,
Andrzej Rządkowski, Michał Siess

2019 DÜSSELDORF
- złoto szpada kobiet
Renata Knapik-Miazga, Magdalena Piekarska
Ewa Trzebińska, Aleksandra Zamachowska





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski