mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  WRZEŚNIA  2018
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2016
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2016
Medale
polskich szermierzy
w mistrzostwach Europy
do lat 20
- seniorów >> - do lat 23 >> - do lat 17 >>


INDYWIDUALNIE (rozgrywane od 1993 r.)
(Łączny dorobek: 50 medali 9 złotych, 9 srebrnych, 32 brązowe)

1994 KRAKÓW
- Robert Andrzejuk - złoto szpada

1995 KESZTHELY
- Renata Dejewska - brąz szpada

1996 LIMOGES
- Renata Dejewska - brąz szpada
- Łukasz Jamroz - brąz floret

1997 GDAŃSK
- Andrzej Witkowski - złoto floret
- Alicja Kryczało - srebro floret
- Sylwia Gruchała - brąz floret
- Przemysław Fogt - brąz floret
- Olga Cygan - brąz szpada

1998 BRATYSŁAWA
- Sylwia Gruchała - złoto floret
- Adam Wiercioch - złoto szpada
- Małgorzata Wojtkowiak - srebro floret
- Alicja Kryczało - brąz floret
- Małgorzata Stroka - brąz szpada

1999 VIANA DO CASTELO
- Tomasz Ciepły - złoto floret
- Michał Sobieraj - brąz szpada
- Bartosz Wiśniewski - brąz szabla

2000 ANTALYA
- Małgorzata Wojtkowiak - złoto floret
- Michał Sobieraj - brąz szpada
- Tomasz Motyka - brąz szpada
- Aleksandra Socha - brąz szabla

2001 KESZTHELY
- Małgorzata Wojtkowiak - złoto floret
- Katarzyna Kuźniak - srebro szabla

2002 CONEGLIANO
- Marcin Koniusz - brąz szabla

2003 POREC
- Katarzyna Kryczało - brąz floret
- Krzysztof Pietrusiak - brąz floret
- Marek Bączek - brąz szpada

2004 ESPINHO
- Agata Kantorska - srebro floret
- Magdalena Piekarska - srebro szpada
- Natalia Markowska - brąz szpada
- Stanisław de Bazelaire - brąz floret

2005 TAPOLCA
- Marta Wątor - srebro szabla
- Michał Majewski - brąz floret

2006 POZNAŃ
- Piotr Nemec - złoto szpada
- Renata Knapik - brąz szpada
- Ewa Nelip - brąz szpada
- Michał Majewski - brąz floret

2007 PRAGA
- Katarzyna Dąbrowa - brąz szpada
- Ewa Nelip - brąz szpada

2008 AMSTERDAM
- Paweł Osmański - złoto floret
- Marta Łyczbińska - srebro floret
- Filip Broniszewski - brąz szpada
- Ewa Nelip - brąz szpada

2010 ŁOBNIA
- Maciej Włosek - srebro floret

2014 JEROZOLIMA
- Kamila Pytka - brąz szpada
- Krystian Gryglewski - brąz floret

2016 NOWY SAD
- Andrzej Rządkowski - srebro floret
- Karolina Cieślar - brąz szabla
- Mateusz Godlewski - brąz szabla

2017 PŁOWDIW
- Julia Walczyk - brąz floret

DRUŻYNOWO (rozgrywane od 1998 r.)
(Łączny dorobek: 32 medale 9 złotych, 9 srebrnych, 14 brązowych)

1998 BRATYSŁAWA
- złoto floret
Sylwia Gruchała, Małgorzata Wojtkowiak,
Magdalena Mroczkiewicz, Alicja Kryczało
- złoto floret
Andrzej Witkowski, Przemysław Fogt,
Jarosław Mojski, Aleksander Borkowski
- srebro szpada
Adam Wiercioch, Krzysztof Kamiński,
Tomasz Motyka, Michał Sobieraj
- brąz szabla
Piotr Kucięba, Adam Kufieta,
Adam Broniarczyk, Marcin Michalski

1999 VIANA DO CASTELO
- złoto szpada
Hanna Cygan, Olga Cygan ,
Beata Tereba, Katarzyna Trzópek

2000 ANTALYA
- złoto szpada
Tomasz Motyka, Michał Sobieraj,
Paweł Boenisch, Marek Petraszek
- srebro szpada
Monika Lampkowska, Katarzyna Trzópek,
Hanna Cygan, Beata Tereba
- brąz floret
Małgorzata Wojtkowiak, Alicja Kryczało,
Katarzyna Kryczało, Anna Janas

2001 KESZTHELY
- srebro szpada
Paweł Boenisch, Krzysztof Mikołajczak,
Paweł Zyber, Piotr Markowicz
- brąz floret
Małgorzata Wojtkowiak, Katarzyna Kryczało,
Karolina Chlewińska, Joanna Bórkowska

2002 CONEGLIANO
- srebro szabla
Marcin Koniusz, Grzegorz Dominik,
Wojciech Marczak, Bartłomiej Olejnik

2003 POREC
- brąz floret
Krzysztof Pietrusiak, Łukasz Mandes,
Michał Majewski, Stanisław de Bazelaire
- brąz szpada
Krzysztof Mikołajczak, Marek Bączek,
Michał Adamek, Karol Kostka

2005 TAPOLCA
- srebro floret
Michał Majewski, Michał Przybysławski,
Michał Puzianowski, Rafał Żelazko

2006 POZNAŃ
- brąz szpada
Renata Knapik, Ewa Nelip,
Katarzyna Dąbrowa, Dominika Mosler
- brąz floret
Martyna Synoradzka, Natalia Rajczak,
Hanna Łyczbińska, Marta Łyczbińska
- brąz szabla
Adrian Stanisławski, Albert Stanisławski,
Łukasz Gal, Daniel Olejnik

2007 PRAGA
- brąz szpada
Renata Knapik, Ewa Nelip,
Katarzyna Dąbrowa, Dominika Mosler

2008 AMSTERDAM
- złoto szpada
Katarzyna Dąbrowa, Natalia Królak,
Ewa Nelip, Dominika Mosler
- srebro floret
Justyna Anuszewska, Hanna Łyczbińska,
Marta Łyczbińska, Emilia Rygielska

2009 ODENSE
- złoto szabla
Katarzyna Kędziora, Matylda Ostojska,
Marta Puda, Martyna Wątora
- brąz floret
Martyna Jelińska, Hanna Łyczbińska,
Marta Łyczbińska, Emilia Rygielska

2010 ŁOBNIA
- brąz floret
Natalia Gołębiowska, Marta Hausman,
Martyna Jelińska, Iwona Olbromska

2014 JEROZOLIMA
- złoto floret
Krystian Gryglewski, Szymon Kozłowski,
Andrzej Rządkowski, Michał Siess
- złoto szpada
Anna Mroszczak, Kamila Pytka,
Jagoda Zagała, Aleksandra Zamachowska

2015 MARIBOR
- srebro floret
Julia Chrzanowska, Martyna Długosz,
Anna Szymczak, Julia Walczyk

2016 NOWY SAD
- złoto floret
Julia Chrzanowska, Martyna Długosz,
Anna Szymczak, Julia Walczyk
- brąz floret
Maciej Podralski, Andrzej Rządkowski,
Mikołaj Rudnicki, Maxime Tarasiewicz

2017 PŁOWDIW
- srebro floret
Julia Chrzanowska, Renata Tomczak,
Julia Walczyk, Beata Żurowska
- brąz floret
Ludwik de Bazelaire, Szymon Czartoryjski,
Andrzej Rządkowski, Maxime Tarasiewicz
- brąz szpada
Barbara Brych, Julia Falińska,
Anna Mroszczak, Paulina Wilaszek

2018 SOCZI
- srebro floret
Maciej Bem, Piotr Borowiec,
Mikołaj Rudnicki, Adrian Wojtkowiak







IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
MISTRZOSTWA ŚWIATA
MISTRZOSTWA ŚWIATA 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY
MISTRZOSTWA EUROPY 23
MISTRZOSTWA EUROPY 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY 17
MISTRZOSTWA POLSKI
MISTRZOSTWA POLSKI 23
MISTRZOSTWA POLSKI 20
MISTRZOSTWA POLSKI 17 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 15 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 14
UNIWERSJADY
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski