mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  LISTOPADA  2017
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2015
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2013
Medale
polskich szermierzy
w mistrzostwach Europy
do lat 20
- seniorów >> - do lat 23 >> - do lat 17 >>


INDYWIDUALNIE (rozgrywane od 1993 r.)
(Łączny dorobek: 49 medali 9 złotych, 9 srebrnych, 31 brązowych)

1994 KRAKÓW
- Robert Andrzejuk - złoto szpada mężczyzn

1995 KESZTHELY
- Renata Dejewska - brąz szpada kobiet

1996 LIMOGES
- Renata Dejewska - brąz szpada kobiet
- Łukasz Jamroz - brąz floret mężczyzn

1997 GDAŃSK
- Andrzej Witkowski - złoto floret mężczyzn
- Alicja Kryczało - srebro floret kobiet
- Sylwia Gruchała - brąz floret kobiet
- Przemysław Fogt - brąz floret mężczyzn
- Olga Cygan - brąz szpada kobiet

1998 BRATYSŁAWA
- Sylwia Gruchała - złoto floret kobiet
- Adam Wiercioch - złoto szpada mężczyzn
- Małgorzata Wojtkowiak - srebro floret kobiet
- Alicja Kryczało - brąz floret kobiet
- Małgorzata Stroka - brąz szpada kobiet

1999 VIANA DO CASTELO
- Tomasz Ciepły - złoto floret mężczyzn
- Michał Sobieraj - brąz szpada mężczyzn
- Bartosz Wiśniewski - brąz szabla mężczyzn

2000 ANTALYA
- Małgorzata Wojtkowiak - złoto floret kobiet
- Michał Sobieraj - brąz szpada mężczyzn
- Tomasz Motyka - brąz szpada mężczyzn
- Aleksandra Socha - brąz szabla kobiet

2001 KESZTHELY
- Małgorzata Wojtkowiak - złoto floret kobiet
- Katarzyna Kuźniak - srebro szabla kobiet

2002 CONEGLIANO
- Marcin Koniusz - brąz szabla mężczyzn

2003 POREC
- Katarzyna Kryczało - brąz floret kobiet
- Krzysztof Pietrusiak - brąz floret mężczyzn
- Marek Bączek - brąz szpada mężczyzn

2004 ESPINHO
- Agata Kantorska - srebro floret kobiet
- Magdalena Piekarska - srebro szpada kobiet
- Natalia Markowska - brąz szpada kobiet
- Stanisław de Bazelaire - brąz floret mężczyzn

2005 TAPOLCA
- Marta Wątor - srebro szabla kobiet
- Michał Majewski - brąz floret mężczyzn

2006 POZNAŃ
- Piotr Nemec - złoto szpada mężczyzn
- Renata Knapik - brąz szpada kobiet
- Ewa Nelip - brąz szpada kobiet
- Michał Majewski - brąz floret

2007 PRAGA
- Katarzyna Dąbrowa - brąz szpada kobiet
- Ewa Nelip - brąz szpada kobiet

2008 AMSTERDAM
- Paweł Osmański - złoto floret mężczyzn
- Marta Łyczbińska - srebro floret kobiet
- Filip Broniszewski - brąz szpada mężczyzn
- Ewa Nelip - brąz szpada kobiet

2010 ŁOBNIA
- Maciej Włosek - srebro floret mężczyzn

2014 JEROZOLIMA
- Kamila Pytka - brąz szpada kobiet
- Krystian Gryglewski - brąz floret mężczyzn

2016 NOWY SAD
- Andrzej Rządkowski - srebro floret mężczyzn
- Karolina Cieślar - brąz szabla kobiet
- Mateusz Godlewski - brąz szabla mężczyzn

DRUŻYNOWO (rozgrywane od 1998 r.)
(Łączny dorobek: 28 medali 9 złotych, 7 srebrnych, 12 brązowych)

1998 BRATYSŁAWA
- złoto floret kobiet kobiet
Sylwia Gruchała, Małgorzata Wojtkowiak,
Magdalena Mroczkiewicz, Alicja Kryczało
- złoto floret mężczyzn
Andrzej Witkowski, Przemysław Fogt,
Jarosław Mojski, Aleksander Borkowski
- srebro szpada mężczyzn
Adam Wiercioch, Krzysztof Kamiński,
Tomasz Motyka, Michał Sobieraj
- brąz szabla mężczyzn
Piotr Kucięba, Adam Kufieta,
Adam Broniarczyk, Marcin Michalski

1999 VIANA DO CASTELO
- złoto szpada kobiet
Hanna Cygan, Olga Cygan ,
Beata Tereba, Katarzyna Trzópek

2000 ANTALYA
- złoto szpada mężczyzn
Tomasz Motyka, Michał Sobieraj,
Paweł Boenisch, Marek Petraszek
- srebro szpada kobiet
Monika Lampkowska, Katarzyna Trzópek,
Hanna Cygan, Beata Tereba
- brąz floret kobiet
Małgorzata Wojtkowiak, Alicja Kryczało,
Katarzyna Kryczało, Anna Janas

2001 KESZTHELY
- srebro szpada mężczyzn
Paweł Boenisch, Krzysztof Mikołajczak,
Paweł Zyber, Piotr Markowicz
- brąz floret kobiet
Małgorzata Wojtkowiak, Katarzyna Kryczało,
Karolina Chlewińska, Joanna Bórkowska

2002 CONEGLIANO
- srebro szabla mężczyzn
Marcin Koniusz, Grzegorz Dominik,
Wojciech Marczak, Bartłomiej Olejnik

2003 POREC
- brąz floret mężczyzn
Krzysztof Pietrusiak, Łukasz Mandes,
Michał Majewski, Stanisław de Bazelaire
- brąz szpada mężczyzn
Krzysztof Mikołajczak, Marek Bączek,
Michał Adamek, Karol Kostka

2005 TAPOLCA
- srebro floret mężczyzn
Michał Majewski, Michał Przybysławski,
Michał Puzianowski, Rafał Żelazko

2006 POZNAŃ
- brąz szpada kobiet
Renata Knapik, Ewa Nelip,
Katarzyna Dąbrowa, Dominika Mosler
- brąz floret kobiet
Martyna Synoradzka, Natalia Rajczak,
Hanna Łyczbińska, Marta Łyczbińska
- brąz szabla mężczyzn
Adrian Stanisławski, Albert Stanisławski,
Łukasz Gal, Daniel Olejnik

2007 PRAGA
- brąz szpada kobiet
Renata Knapik, Ewa Nelip,
Katarzyna Dąbrowa, Dominika Mosler

2008 AMSTERDAM
- złoto szpada kobiet
Katarzyna Dąbrowa, Natalia Królak,
Ewa Nelip, Dominika Mosler
- srebro floret kobiet
Justyna Anuszewska, Hanna Łyczbińska,
Marta Łyczbińska, Emilia Rygielska

2009 ODENSE
- złoto szabla kobiet
Katarzyna Kędziora, Matylda Ostojska,
Marta Puda, Martyna Wątora
- brąz floret kobiet
Martyna Jelińska, Hanna Łyczbińska,
Marta Łyczbińska, Emilia Rygielska

2010 ŁOBNIA
- brąz floret kobiet
Natalia Gołębiowska, Marta Hausman,
Martyna Jelińska, Iwona Olbromska

2014 JEROZOLIMA
- złoto floret mężczyzn
Krystian Gryglewski, Szymon Kozłowski,
Andrzej Rządkowski, Michał Siess
- złoto szpada kobiet
Anna Mroszczak, Kamila Pytka,
Jagoda Zagała, Aleksandra Zamachowska

2015 MARIBOR
- srebro floret kobiet
Julia Chrzanowska, Martyna Długosz,
Anna Szymczak, Julia Walczyk

2016 NOWY SAD
- złoto floret kobiet
Julia Chrzanowska, Martyna Długosz,
Anna Szymczak, Julia Walczyk
- brąz floret mężczyzn
Maciej Podralski, Andrzej Rządkowski,
Mikołaj Rudnicki, Maxime Tarasiewicz








IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
MISTRZOSTWA ŚWIATA
MISTRZOSTWA ŚWIATA 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY
MISTRZOSTWA EUROPY 23
MISTRZOSTWA EUROPY 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY 17
MISTRZOSTWA POLSKI
MISTRZOSTWA POLSKI 23
MISTRZOSTWA POLSKI 20
MISTRZOSTWA POLSKI 17 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 15 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 14
UNIWERSJADY
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski