mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  LIPCA  2020
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2017
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2017
Medale
polskich szermierzy
w mistrzostwach Europy
do lat 17
- seniorów >> - do lat 23 >> - do lat 20 >>


INDYWIDUALNIE rozgrywane od 2007 r.
(Łączny dorobek: 19 medali 3 złote, 3 srebrne, 13 brązowych)

2007 NOWY SAD
- Matylda Ostojska - złoto szabla
- Marta Puda - brąz szabla
- Maciej Regulewski - brąz szabla

2008 ROVIGO
- Maciej Włosek - srebro floret
- Marta Puda - brąz szabla
- Wojciech Sworowski - brąz szabla

2011 KLAGENFURT
- Angelika Wątor - srebro szabla
- Natalia Gołębiowska - brąz floret

2014 JEROZOLIMA
- Anna Szymczak - złoto floret
- Maciej Podralski - srebro floret
- Maxime Tarasiewicz - brąz floret
- Andrzej Rządkowski - brąz floret

2016 NOWY SAD
- Karol Lademann - brąz szabla
- Wojciech Lubieniecki - brąz szpada

2017 PŁOWDIW
- Barbara Brych - złoto szpada

2018 SOCZI
- Karolina Staszulonek - brąz szpada
- Maciej Bem - brąz floret

2019 FOGGIA
- Alicja Klasik - brąz szpada

2020 POREČ
- Gloria Klughardt - brąz szpada

DRUŻYNOWO rozgrywane od 2007 r.
(Łączny dorobek: 17 medali 3 złote, 4 srebrne, 10 brązowych)

2007 NOWY SAD
- złoto szabla
Beata Babińska, Katarzyna Kędziora,
Matylda Ostojska, Marta Puda
- srebro floret
Aleksandra Breś, Hanna Łyczbińska,
Marta Łyczbińska, Emilia Rygielska

2008 ROVIGO
- srebro szabla
Marta Puda, Magdalena Pasternak,
Martyna Wątora, Katarzyna Rak

2009 BOURGES
- brąz floret
Mikołaj Basiński, Mateusz Knitter,
Piotr Kolec, Damian Koper

2010 ATENY
- brąz floret
Marika Chrzanowska, Natalia Gołębiowska,
Halina Ptak, Zuzanna Sobczak

2011 KLAGENFURT
- srebro floret
Marika Chrzanowska, Martyna Długosz,
Natalia Gołębiowska, Aleksandra Lasic
- srebro szpada
Karolina Mrochem, Kamila Strug,
Martyna Swatowska, Jagoda Zagała

2012 POREČ
- brąz floret
Marika Chrzanowska, Sandra Sulik,
Martyna Długosz, Julia Chrzanowska
- brąz szpada
Aleksandra Zamachowska, Magdalena Wasyluk,
Barbara Rutz, Karolina Mrochem

2014 JEROZOLIMA
- złoto floret
Julia Chrzanowska, Anna Szymczak, Julia Walczyk,
Beata Żurowska, Anna Szymczak
- złoto szpada
Maciej Bielec, Piotr Kapała,
Wojciech Lubieniecki, Daniel Marcol
- brąz floret
Ludwik de Bazelaire, Maciej Podralski,
Andrzej Rządkowski, Maxime Tarasiewicz

2015 MARIBOR
- brąz floret
Szymon Czartoryjski, Jakub Miller,
Maciej Rudnicki, Adrian Wojtkowiak

2017 PŁOWDIW
- brąz szabla
Zuzanna Cieślar, Urszula Kurzyna,
Marta Okine, Małgorzata Zawodniak

2018 SOCZI
- brąz floret
Maciej Bem, Jakub Dołżycki,
Adam Podralski, Kacper Szczypiński

2019 FOGGIA
- brąz szpada
Zofia Janelli, Alicja Klasik,
Karolina Staszulonek, Kinga Zgryźniak

2020 POREČ
- brąz floret
Adam Jakubowski, Piotr Kaśków,
Mikołaj Płaszczewski, Igor Woźniak





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski