mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  LISTOPADA  2017
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2015
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2013
Medale
polskich szermierzy
w mistrzostwach Europy
do lat 17
- seniorów >> - do lat 23 >> - do lat 20 >>


INDYWIDUALNIE rozgrywane od 2007 r.
(Łączny dorobek: 14 medali 2 złote, 3 srebrne, 9 brązowych)

2007 NOWY SAD
- Matylda Ostojska - złoto szabla dziewcząt
- Marta Puda - brąz szabla dziewcząt
- Maciej Regulewski - brąz szabla chłopców

2008 ROVIGO
- Maciej Włosek - srebro floret chłopców
- Marta Puda - brąz szabla dziewcząt
- Wojciech Sworowski - brąz szabla chłopców

2011 KLAGENFURT
- Angelika Wątor - srebro szabla dziewcząt
- Natalia Gołębiowska - brąz floret dziewcząt

2014 JEROZOLIMA
- Anna Szymczak - złoto floret dziewcząt
- Maciej Podralski - srebro floret chłopców
- Maxime Tarasiewicz - brąz floret chłopców
- Andrzej Rządkowski - brąz floret chłopców

2016 NOWY SAD
- Karol Lademann - brąz szabla chłopców
- Wojciech Lubieniecki - brąz szpada chłopców

DRUŻYNOWO rozgrywane od 2007 r.
(Łączny dorobek: 13 medali 3 złote, 4 srebrne, 6 brązowych)

2007 NOWY SAD
- złoto szabla dziewcząt
Beata Babińska, Katarzyna Kędziora,
Matylda Ostojska, Marta Puda
- srebro floret dziewcząt
Aleksandra Breś, Hanna Łyczbińska,
Marta Łyczbińska, Emilia Rygielska

2008 ROVIGO
- srebro szabla dziewcząt
Marta Puda, Magdalena Pasternak,
Martyna Wątora, Katarzyna Rak

2009 BOURGES
- brąz floret chłopców
Mikołaj Basiński, Mateusz Knitter,
Piotr Kolec, Damian Koper

2010 ATENY
- brąz floret dziewcząt
Marika Chrzanowska, Natalia Gołębiowska,
Halina Ptak, Zuzanna Sobczak

2011 KLAGENFURT
- srebro floret dziewcząt
Marika Chrzanowska, Martyna Długosz,
Natalia Gołębiowska, Aleksandra Lasic
- srebro szpada dziewcząt
Karolina Mrochem, Kamila Strug,
Martyna Swatowska, Jagoda Zagała

2012 POREC
- brąz floret dziewcząt
Marika Chrzanowska, Sandra Sulik,
Martyna Długosz, Julia Chrzanowska
- brąz szpada dziewcząt
Aleksandra Zamachowska, Magdalena Wasyluk,
Barbara Rutz, Karolina Mrochem

2014 JEROZOLIMA
- złoto floret dziewcząt
Julia Chrzanowska, Anna Szymczak, Julia Walczyk,
Beata Żurowska, Anna Szymczak
- złoto szpada chłopców
Maciej Bielec, Piotr Kapała,
Wojciech Lubieniecki, Daniel Marcol
- brąz floret chłopców
Ludwik de Bazelaire, Maciej Podralski,
Andrzej Rządkowski, Maxime Tarasiewicz

2015 MARIBOR
- brąz floret chłopców
Szymon Czartoryjski, Jakub Miller,
Maciej Rudnicki, Adrian Wojtkowiak









IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
MISTRZOSTWA ŚWIATA
MISTRZOSTWA ŚWIATA 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY
MISTRZOSTWA EUROPY 23
MISTRZOSTWA EUROPY 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY 17
MISTRZOSTWA POLSKI
MISTRZOSTWA POLSKI 23
MISTRZOSTWA POLSKI 20
MISTRZOSTWA POLSKI 17 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 15 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 14
UNIWERSJADY
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski