mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  LISTOPADA  2018
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2016
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2016
Medale
polskich szermierzy
w mistrzostwach Europy
do lat 17
- seniorów >> - do lat 23 >> - do lat 20 >>


INDYWIDUALNIE rozgrywane od 2007 r.
(Łączny dorobek: 17 medali 3 złote, 3 srebrne, 11 brązowych)

2007 NOWY SAD
- Matylda Ostojska - złoto szabla
- Marta Puda - brąz szabla
- Maciej Regulewski - brąz szabla

2008 ROVIGO
- Maciej Włosek - srebro floret
- Marta Puda - brąz szabla
- Wojciech Sworowski - brąz szabla

2011 KLAGENFURT
- Angelika Wątor - srebro szabla
- Natalia Gołębiowska - brąz floret

2014 JEROZOLIMA
- Anna Szymczak - złoto floret
- Maciej Podralski - srebro floret
- Maxime Tarasiewicz - brąz floret
- Andrzej Rządkowski - brąz floret

2016 NOWY SAD
- Karol Lademann - brąz szabla
- Wojciech Lubieniecki - brąz szpada

2017 PŁOWDIW
- Barbara Brych - złoto szpada

2018 SOCZI
- Karolina Staszulonek - brąz szpada
- Maciej Bem - brąz floret

DRUŻYNOWO rozgrywane od 2007 r.
(Łączny dorobek: 15 medali 3 złote, 4 srebrne, 8 brązowych)

2007 NOWY SAD
- złoto szabla
Beata Babińska, Katarzyna Kędziora,
Matylda Ostojska, Marta Puda
- srebro floret
Aleksandra Breś, Hanna Łyczbińska,
Marta Łyczbińska, Emilia Rygielska

2008 ROVIGO
- srebro szabla
Marta Puda, Magdalena Pasternak,
Martyna Wątora, Katarzyna Rak

2009 BOURGES
- brąz floret
Mikołaj Basiński, Mateusz Knitter,
Piotr Kolec, Damian Koper

2010 ATENY
- brąz floret
Marika Chrzanowska, Natalia Gołębiowska,
Halina Ptak, Zuzanna Sobczak

2011 KLAGENFURT
- srebro floret
Marika Chrzanowska, Martyna Długosz,
Natalia Gołębiowska, Aleksandra Lasic
- srebro szpada
Karolina Mrochem, Kamila Strug,
Martyna Swatowska, Jagoda Zagała

2012 POREC
- brąz floret
Marika Chrzanowska, Sandra Sulik,
Martyna Długosz, Julia Chrzanowska
- brąz szpada
Aleksandra Zamachowska, Magdalena Wasyluk,
Barbara Rutz, Karolina Mrochem

2014 JEROZOLIMA
- złoto floret
Julia Chrzanowska, Anna Szymczak, Julia Walczyk,
Beata Żurowska, Anna Szymczak
- złoto szpada
Maciej Bielec, Piotr Kapała,
Wojciech Lubieniecki, Daniel Marcol
- brąz floret
Ludwik de Bazelaire, Maciej Podralski,
Andrzej Rządkowski, Maxime Tarasiewicz

2015 MARIBOR
- brąz floret
Szymon Czartoryjski, Jakub Miller,
Maciej Rudnicki, Adrian Wojtkowiak

2017 PŁOWDIW
- brąz szabla
Zuzanna Cieślar, Urszula Kurzyna,
Marta Okine, Małgorzata Zawodniak

2018 SOCZI
- brąz floret
Maciej Bem, Jakub Dołżycki,
Adam Podralski, Kacper Szczypiński






IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
MISTRZOSTWA ŚWIATA
MISTRZOSTWA ŚWIATA 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY
MISTRZOSTWA EUROPY 23
MISTRZOSTWA EUROPY 17 i 20
MISTRZOSTWA EUROPY 17
MISTRZOSTWA POLSKI
MISTRZOSTWA POLSKI 23
MISTRZOSTWA POLSKI 20
MISTRZOSTWA POLSKI 17 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 15 OOM
MISTRZOSTWA POLSKI 14
UNIWERSJADY
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski