mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  LIPCA  2019
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2017
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2017
Medale
polskich szermierzy
w mistrzostwach Europy
do lat 23
- seniorów >> - do lat 20 >> - do lat 17 >>


INDYWIDUALNIE rozgrywane od 2008 r.
(Łączny dorobek: 33 medale - 10 złotych, 10 srebrnych, 13 brązowych)

2008 MONZA
- Magdalena Piekarska - brąz szpada

2009 DEBRECZYN
- Martyna Synoradzka - srebro floret
- Piotr Kruczek - srebro szpada
- Ewa Nelip - srebro szpada

2010 GDAŃSK
- Katarzyna Kędziora - brąz szabla

2011 KAZAŃ
- Mateusz Nycz - złoto szpada
- Ewa Nelip - srebro szpada
- Marta Puda - brąz szabla
- Małgorzata Kozaczuk - brąz szabla

2012 BRATYSŁAWA
- Ewa Nelip - złoto szpada
- Hanna Łyczbińska - złoto floret
- Marta Łyczbińska - srebro floret

2013 TORUŃ
- Marta Łyczbińska - złoto floret
- Katarzyna Kędziora - złoto szabla
- Matylda Ostojska - srebro szabla
- Filip Broniszewski - brąz szpada

2014 TBILISI
- Martyna Jelińska - złoto floret
- Piotr Janda - srebro floret
- Kamila Pytka - brąz szpada
- Jagoda Zagała - brąz szpada

2015 VICENZA
- Martyna Wątora - złoto szabla
- Anna Szymczak - brąz floret

2016 PŁOWDIW
- Aleksandra Zamachowska - złoto szpada
- Jakub Surwiłło - srebro floret
- Marika Chrzanowska - brąz floret
- Mateusz Antkiewicz - brąz szpada

2017 MIŃSK
- Martyna Swatowska - złoto szpada
- Marika Chrzanowska - brąz floret
- Angelika Wątor - brąz szabla
- Wojciech Kolańczyk - brąz szpada

2018 ERYWAŃ
- Aleksandra Zamachowska - złoto szpada

2019 PŁOWDIW
- Julia Walczyk - srebro floret
- Wojciech Kolańczyk - srebro szpada

DRUŻYNOWO rozgrywane od 2011 r.
(Łączny dorobek: 26 medali - 2 złote, 10 srebrnych, 14 brązowych)

KAZAŃ 2011
- srebro szabla
Katarzyna Kędziora, Małgorzata Kozaczuk,
Matylda Ostojska, Marta Puda
- srebro szpada
Katarzyna Dąbrowa, Renata Knapik,
Dominika Mosler, Ewa Nelip
- brąz floret
Hanna Łyczbińska, Marta Łyczbińska,
Iwona Olbromska, Martyna Synoradzka
- brąz szabla
Filip Cieszkowski, Michał Kosman,
Maciej Regulewski, Damian Skubiszewski
- brąz szpada
Filip Broniszewski, Paweł Krawczyk
Piotr Kruczek, Mateusz Nycz

BRATYSŁAWA 2012
- złoto - floret
Martyna Jelińska, Hanna Łyczbińska,
Marta Łyczbińska, Emilia Rygielska
- złoto - szpada
Katarzyna Dąbrowa, Natalia Królak,
Dominika Mosler, Ewa Nelip
- brąz - floret
Krystian Gryglewski, Piotr Janda,
Damian Koper, Paweł Osmański

TORUŃ 2013
- srebro - floret
Hanna Łyczbińska, Marta Łyczbińska,
Monika Paliszewska, Emilia Rygielska
- brąz - szabla
Katarzyna Kędziora, Matylda Ostojska,
Magdalena Pasternak, Marta Puda

TBILISI 2014
- srebro - floret
Marika Chrzanowska, Martyna Długosz,
Martyna Jelińska, Anna Szymczak
- srebro - szpada
Blanka Błach, Kamila Pytka,
Jagoda Zagała, Aleksandra Zamachowska

2015 VICENZA
- srebro - floret
Marika Chrzanowska, Martyna Długosz,
Martyna Jelińska, Anna Szymczak
- brąz - szabla
Karolina Kaleta, Karolina Walczak,
Angelika Wątor, Martyna Wątora
- brąz - szpada
Anna Mroszczak, Magdalena Pawłowska,
Kamila Pytka, Martyna Swatowska
- brąz - floret
Szymon Kozłowski, Andrzej Rządkowski
Michał Siess, Jakub Surwiłło

2016 PŁOWDIW
- brąz - floret
Marika Chrzanowska, Martyna Długosz,
Natalia Gołębiowska, Katarzyna Lachman
- brąz - szpada
Kamila Pytka, Barbara Rutz,
Martyna Swatowska, Aleksandra Zamachowska
- brąz - floret
Bartosz Cegielski, Szymon Kozłowski,
Michał Siess, Jakub Surwiłło

2017 MIŃSK
- srebro - floret
Julia Chrzanowska, Marika Chrzanowska,
Renata Tomczak, Julia Walczyk
- srebro - floret
Bartosz Cegielski, Krystian Gryglewski,
Andrzej Rządkowski, Michał Siess
- brąz - szpada
Maciej Bielec, Wojciech Kolańczyk,
Damian Michalak, Bartosz Staszulonek

2018 ERYWAŃ
- srebro - floret
Julia Chrzanowska, Marika Chrzanowska,
Katarzyna Lachman, Julia Walczyk
- brąz -szpada
Karolina Mrochem, Anna Mroszczak,
Barbara Rutz, Aleksandra Zamachowska

2019 PŁOWDIW
- srebro - szabla
Karolina Cieślar, Zuzanna Cieślar,
Sylwia Matuszak
- brąz - floret
Julia Chrzanowska, Martyna Długosz,
Katarzyna Lachman, Julia Walczyk









IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski