mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  WRZEŚNIA  2022
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018


Klasyfikacja medalowa - Klasyfikacja punktowa

Warszawa, 3-9 maja 2010

5 maja 2010

SZPADA DZIEWCZĄT DRUŻYNOWO

Szczecińskie szpadzistki z MKS Kusy stanęły na najwyższym stopniu podium i zdobyły tym samy tytuł mistrzyń Polski juniorek młodszych. Medal srebrny odebrały na podium zawodniczki Piasta Gliwice, a brązowy broniące tytułu sprzed roku wrocławianki z AZS AWF.

Ćwierćfinały:
AZS AWF Wrocław - KKS Kraków 45:14
MKS Kusy Szczecin - Warszawianka 33:25
AZS AWF Katowice - AZS AWF Warszawa 45:34
Piast Gliwice - AZS AWF Wrocław II 45:40

Półfinały:
MKS Kusy Szczecin - AZAS AWF Wrocław 45:44
Piast Gliwice - AZS AWF Katowice 44:43

Finał:
MKS Kusy Szczecin - Piast Gliwice

O 3 miejsce:
AZS AWF Wrocław - AZS AWF Katowice 45:35

Kolejność:
1 MKS Kusy Szczecin
2 Piast Gliwice
3 AZS AWF Wrocław
4 AZS AWF Katowice
5 KKS Kraków
6 AZS AWF Warszawa
7 AZS AWF Wrocław II
8 Warszawianka
9 St. Szerm. Legia Warszawa
10 AZS AWF Katowice II
11 Warszawianka II
12 Piast Gliwice II

Startowało 12 drużyn.

4 maja 2010

SZPADA DZIEWCZĄT

Jagoda Zagała (Piast Gliwice) była jedną z faworytek turnieju szpadzistek
i nie zawiodła, choć miała ciężką przeprawę w finałowym pojedynku z Kamilą Strug (AZS AWF Wrocław). Brązowy medal Martyny Swatowskiej nie jest zaskoczeniem, ale Olga Kisiel z pewnością sprawiła niespodziankę sobie
i trenerom z AZS AWF Warszawa.

Ćwierćfinały:
Olga Kisiel (AZS AWF Warszawa)
- Anna Ridzewska (Piast Gliwice) 15:6

Jagoda Zagała (Piast Gliwice)
- Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice) 11:10

Martyna Swatowska (MKS Kusy Szczecin)
- Magdalena Pawłowska (AZS AWF Warszawa) 15:9

Kamila Strug - Barbara Rutz (obie AZS AWF Wrocław) 15:8

Półfinały:
Zagała - Kisiel 15:8
Strug - Swatowska 15:8

Finał:
Zagała - Strug 12:11

Kolejność:
1 Jagoda Zagała (Piast Gliwice)
2 Kamila Strug (AZS AWF Wrocław)
3 Martyna Swatowska (MKS Kusy Szczecin)
3 Olga Kisiel (AZS AWF Warszawa)
5 Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice)
6 Magdalena Pawłowska (AZS AWF Warszawa)
7 Barbara Rutz (AZS AWF Wrocław)
8 Anna Ridzewska (Piast Gliwice)

Startowało 48 zawodniczek.

Pełene wyniki >>




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski