mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  WRZEŚNIA  2022
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018


Klasyfikacja medalowa - Klasyfikacja punktowa

Warszawa, 3-9 maja 2010

8 maja 2010

SZABLA CHŁOPCÓW DRUŻYNOWO

Szablowa drużyna OŚ AZS Poznań okazała się najlepsza w konkurencji drużynowej OOM 2010. W decydujacym o tytule mistrza Polski meczu rywalizowali z nią szabliści Pąłacu Młodzieży Katowice, ale nie dali rady. Brązwoy medal wywalczyli koninianie z KKSz.

Ćwierćfinały:
KKSz Konin - PTS Jagiellończyk Białystok 45:32
Pałac Młodziezy Katowice - KKSz Konin II 45:27
OŚ AZS Poznań - AZS AWF Warszawa 45:41
Kolejarz 24 Katowice - Dragon Łódź 45:28

Półfinały:
Pałac Młodzieży Katowice - KKSz Konin 45:43
OŚ AZS Poznań - Kolejarz 24 Katowice 45:42

Finał:
OŚ AZS Poznań - Pałac Młodzieży Katowice 45:39

O 3 miejsce:
KKSz Konin - Kolejarz 24 Katowice 45:36

Kolejność:
1 OŚ AZS Poznań
2 Pałac Młodzieży Katowice
3 KKSz Konin
4 Kolejarz 24 Katowice
5 AZS AWF Warszawa
6 PTS Jagiellończyk Białystok
7 KKSz Konin II
8 Dragon Łódź
9 Pałac Młodzieży Katowice II
10 OŚ AZS Poznań

Startowało 10 drużyn.

7 maja 2010

SZABLA CHŁOPCÓW

Jakub Ociński z łódzkiego Dragona wygrał turniej szablowy tegorocznej OOM i jest nowym mistrzem Polski do lat 17. Jego finałowym rywalem był Kamil Marzec z sosnowickiego TMS. Obaj pokonali w półfinałach odpowiednio: Filipa Jastrzębskiego (KKSz Konin) i Mariusza Mańczaka (także KKSz), którzy zostali brązowymi medalistami.

Ćwierćfinały:
Jakub Ociński (Dragon Łódź)
- Artur Milas (KKSz Konin) 15:5

Filip Jastrzębski (KKSz Konin)
- Marcin Wystel (Kolejarz 24 Katowice) 15:7

Mariusz Mańczak (KKSz Konin)
- Mikołaj Grzegorek (UKS Victor Warszawa) 15:10

Kamil Marzec (TMS Sosnowiec)
- Krystian Stępień (OŚ AZS Poznań) 15:14

Półfinały:
Ociński - Jastrzębski 15:5
Marzec - Mańczak 15:8

Finał:
Ociński - Marzec 15:13

Kolejność:
1 Jakub Ociński (Dragon Łódź)
2 Kamil Marzec (TMS Sosnowiec)
3 Mariusz Mańczak (KKSz Konin)
3 Filip Jastrzębski (KKSz Konin)
5 Marcin Wystel (Kolejarz 24 Katowice)
6 Mikołaj Grzegorek (UKS Victor Warszawa)
7 Krystian Stępień (OŚ AZS Poznań)
8 Artur Milas (KKSz Konin)

Startowało 48 zawodników.

Pełene wyniki >>






IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski