mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  WRZEŚNIA  2022
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
XXVII
LETNIA
UNIWERSJADA
KAZAŃ 2013


KAZAŃ, 9 lipca 2013

Jedna szablistka i trzech florecistów starali się dziś przysporzyć medali polskiej uniwersjadowej reprezentacji, ale podobnie jak ich poprzednicy, bez powodzenia. Żadnemu z tej czwórki nie zdołało się zakwalifikować nawet do najlepszej szesnastki. Tytuł w szabli kobiet zdobyła zgodnie z przewidywaniami Ukrainka Olga Charłan, zaś mistrzem floretowym został również jeden z grona faworytów, Rosjanin Aleksiej Czeremisinow.

FLORET MĘŻCZYZN

Ćwierćfinały:
Aleksiej Czeremisinow (Rosja)
- Husayn Rossowsky (Wielka Brytania) 15:10

Young Ki Son (Korea Południowa)
- Vincent Simon (Francja) 15:9

Daniele Garozzo (Włochy)
- Klod Junes (Ukraina) 15:6

Edoardo Luperi (Włochy)
- Daima Onizawa (Japonia) 15:6

Półfinały:
Son - Luperi 15:6
Czeremisinow - Garozzo 15:11

Finał:
Czeremisinow - Son 15:10

Kolejność:
1 Aleksiej Czeremisinow (Rosja)
2 Young Ki Son (Korea Południowa)
3 Daniele Garozzo (Włochy)
3 Edoardo Luperi (Włochy)
5 Klod Junes (Ukraina)
6 Husayn Rossowsky (Wielka Brytania)
7 Daima Onizawa (Japonia)
8 Vincent Simon (Francja)
------------------------------
25 Michał Janda (Polska)
32 Piotr Janda (Polska)
40 Filip Płocharski (Polska)
55 Paweł Osmański (Polska)

Startowało 68 zawodników.

Walki Polaków:
1/32:

Piotr Janda - Zhenggang Zhang (Singapur) 15:4
Michał Janda - Mujun Kim (Korea Południowa) 15:11
Filip Płocharski - Guillermo Delbergue Chico (Hiszpania) 12:15

1/16:
Piotr Janda - Carlos Llavador Fernandez (Hiszpania) 13:15
Michał Janda - Artur Achmatkużin (Rosja) 4:15

----------------------------------------------------------------------------------------------------

SZABLA KOBIET

Ćwierćfinały:
Jiyeon Kim
- Rajin Lee (obie Korea Południowa) 15:8

Olga Charłan (Ukraina)
- Loreta Maria Gulotta (Włochy) 15:5

Jekaterina Diaczenko
- Dina Galiakbarowa (obie Rosja) 15:4

Galina Pundyk (Ukraina)
- Julia Gawriłowa (Rosja) 15:9

Półfinały:
Kim - Pundyk 15:7
Charłan - Diaczenko 15:14

Finał:
Charłan - Kim 15:9

Kolejność:
1 Olga Charłan (Ukraina)
2 Jiyeon Kim (Korea Południowa)
3 Jekaterina Diaczenko (Rosja)
3 Galina Pundyk (Ukraina)
5 Rajin Lee (Korea Południowa)
6 Dina Galiakbarowa (Rosja)
7 Loreta Maria Gulotta (Włochy)
8 Julia Gawriłowa (Rosja)
-----------------------------------------
25 Małgorzata Kozaczuk (Polska)

Startowało 37 zawodniczek.

Walki Polek:
1/16:

Małgorzata Kozaczuk - Julia Gawriłowa (Rosja) 12:15





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski