mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  MAJA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
NOWY SAD 2007 - ROVIGO 2008

Mistrzostwa
Europy
w szermierce
do lat 17


BOURGES, 5 marca 2009

I floreciści i szablistki usiłowali dostać się do finałowej ósemki, ale bez skutku. Damian Koper (AZS AWF Poznań) zajął miejsce 10, podobnie jak Karolina Walczak (TMS Sosnowiec). Jedenasta była Martyna Wątora (AZS AWF Warszawa). Miejsca niby te same, jednak wyżej wypada ocenić wynik poznańskiego szermierza, bo dziewczęta startowały w niemal o połowę mniej licznej stawce. W sumie występ bez błysku i wciąż nie spełniający medalowych oczekiwań. Teraz liczyć możemy już tylko na drużyny.

Medale w chłopięcym florecie przypadły (w kolejności miejsc) Edoardo Luperiemu, Daniele Garozzo, Lorenzo Niscie (wszyscy Włochy) i Andre Sanicie (Niemcy). W dziewczęcej szabli Katcie Verhelyi (Węgry) Annie German (Rosja), Catering Navarrii (Włochy) i Janie Jegorian (Rosja).

FLORET CHŁOPCÓW

Ćwierćfinały:
Lorenzo Nista (Włochy) - Nikolaos Kontochristopoulos (Grecja) 15:12
Daniele Garozzo (Włochy) - Mate Hari (Węgry) 15:12
Andre Sanita - Markus Hartmann (obaj Niemcy) 15:10
Edoardo Luperi (Włochy) - Oliver Jessing (Dania) 15:9

Półfinały:
Garozzo - Nista 15:11
Luperi - Sanita 15:2

Finał:
Garozzo - Luperi 15:12

Kolejność:
1 Edoardo Luperi
2 Daniele Garozzo
3 Lorenzo Nista (wszyscy Włochy)
3 Andre Sanita (Niemcy)
5 Mate Hari (Węgry)
6 Oliver Jessing (Dania)
7 Markus Hartmann (Niemcy)
8 Nikolaos Kontochristopoulos (Grecja)
--------------------------------------------------------
10 Damian Koper (Polska, AZS AWF Poznań)
20 Mikołaj Basiński (Polska, AZS AWF Poznań)
51 Mateusz Knitter (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
69 Piotr Kolec (Polska, Kolejarz Wrocław)

Startowało 80 zawodników.

Walki Polaków:
1/32

Damian Koper - Valentin Legrain (Belgia) 15:6
Mikołaj Basiński - Krystian Archer (Wielka Brytania) 15:14
Mateusz Knitter - Andreas Haglund (Szwecja) 14:15

1/16
Damian Koper - Daniel Sabart (Czechy) 15:9
Mikołaj Basiński - Clement Besson (Francja) 4:15

1/8
Damian Koper - Markus Hartmann (Niemcy) 11:15

SZABLA DZIEWCZĄT

Ćwierćfinały:
Jana Jegorian (Rosja) - Lera Czudikowa (Ukraina) 15:13
Anna German (Rosja) - Marta Ciaraglia (Włochy) 15:14
Catering Navarria (Włochy) - Beline Boulay (Francja) 12:15
Kata Verhelyi (Węgry) - Jelizaweta Kirianowa (Rosja) 15:10

Półfinały:
German - Jegorian 15:13
Verhelyi - Navarria 15:12

Finał:
Verhelyi - German 15:10

Kolejność:
1 Kata Verhelyi (Węgry)
2 Anna German (Rosja)
3 Catering Navarria (Włochy)
3 Jana Jegorian (Rosja)
5 Marta Ciaraglia (Włochy)
6 Beline Boulay (Francja)
7 Lera Czudikowa (Ukraina)
8 Jelizaweta Kirianowa (Rosja)
---------------------------------------------------------
10 Karolina Walczak (Polska, TMS Sosnowiec)
11 Martyna Wątora (Polska, AZS AWF Warszawa)
20 Paulina Kałka (Polska, MKS Kusy Szczecin)
36 Marika Rzepka (Polska, KKSz Konin)

Startowały 44 zawodniczki.

Walki Polek:
1/16

Karolina Walczak - Büsra Hacibektasoglu (Turcja) 15:13
Martyna Wątora - Maryna Semenko (Ukraina) 15:12
Paulina Kałka - Verity Ridgeon (Wielka Brytania) 12:15

1/8
Karolina Walczak - Beline Boulay (Francja) 3:15
Martyna Wątora - Jelizaweta Kirianowa (Rosja) 8:15



IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski