mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  STYCZNIA  2022
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
I Indywidualne i drużynowe
młodzieżowe
mistrzostwa Polski
w szermierce


Wrocław, 18 kwietnia 2009

Drugi dzień wrocławskich młodzieżowych mistrzostw Polski w szermierce był bardzo bogaty w wydarzenia. Od rana do wieczora zostało rozegranych sześć turniejów w trzech rodzajach broni. Trzy drużynowe - w szabli kobiet, szabli mężczyzn i szpadzie mężczyzn oraz trzy indywidualne - w szpadzie kobiet, florecie kobiet i florecie mężczyzn. Największym medalowym beneficjentem okazał się AZS AWF Warszawa, którego szermierze zdobyli
w sobotę pięć medali, choć tylko jeden z najcenniejszego kruszcu.
W otwierających zmagania turniejach drużynowych triumfowały kolejno
– w szabli kobiet TMS Sosnowiec przed AZS AWF Warszawa i KKSz Konin,
w szabli mężczyzn KKSz Konin przed AZS AWF Warszawa i AZS AWF Katowice, w szpadzie mężczyzn AZS AWF Wrocław przed StSzerm Legia Warszawa i Muszkieterem Gliwice.

W rozegranych po południu turniejach indywidualnych, w szpadzie kobiet podwójne zwycięstwo odniosły warszawianki z AZS AWF – Magdalena Piekarska przed Aleksandrą Żak, a na podium towarzyszyły im dwie krakowianki z KKS – Monika Żola i Renata Knapik, we florecie kobiet najlepsza była Agata Kantorska (AZS AWF Poznań), która wyprzedziła Małgorzatę Susfał (D’Artagnan Ursynów) oraz Natalię Rajczak (AZS AWF Warszawa) i Martynę Synoradzką (AZS AWF Poznań) zaś we florecie mężczyzn triumfował Rafał Żelazko (Sietom AZS AWfiS Gdańsk) przed Wojciechem Zabłockim (D’Artagnan Ursynów) i dwoma zawodnikami Wrocławian – Tomaszem Gmerkiem i Pawłem Szumielewiczem, który tym samym do brązu zdobytego w szpadzie dołączył brąz we florecie.


Szpada - cztery medalistki.
Foto Mariusz Kosman

SZPADA KOBIET

Ćwierćfinały:
Renata Knapik (KKS Kraków)
- Katarzyna Lampkowska (PKSzerm Warszawa) 15:8

Aleksandra Żak (AZS AWF Warszawa)
- Katarzyna Ptak (StSzerm Legia Warszawa) 15:10

Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa)
- Katarzyna Szurmańska (Górnik Radlin) 15:9

Monika Żola (KKS Kraków)
- Aleksandra Cichowska (AZS AWF Warszawa) 15:11

Półfinały:
Żak - Knapik 15:14
Piekarska - Żola 15:14

Finał:
Piekarska - Żak 15:4

Kolejność:
1 Magdalena Piekarska
2 Aleksandra Żak (obie AZS AWF Warszawa)
3 Monika Żola
3 Renata Knapik (obie KKS Kraków)
5 Katarzyna Ptak (StSzerm Legia Warszawa)
6 Katarzyna Szurmańska (Górnik Radlin)
7 Katarzyna Lampkowska (PKSzerm Warszawa)
8 Aleksandra Cichowska (AZS AWF Warszawa)
9 Natalia Jarosz (MKS Kusy Szczecin)
10 Daria Tworek (StSzerm Legia Warszawa)
11 Agnieszka Kwapisz (AZS AWF Katowice)
12 Arleta Mlytz (Górnik Radlin)
13 Beata Łagowska (PKSzerm Warszawa)
14 Marzena Klimek (Górnik Radlin)
15 Aleksandra Walocha (KKS Kraków)
16 Agnieszka Ziemińska (AZS AWF Warszawa)
17 Katarzyna Łukaszewska (PKSzerm Warszawa)
18 Ewa Langner (MKS Kusy Szczecin)

Pełne wyniki >


Finałowa ósemka florecistek.
Foto Justyna Głowacka

FLORET KOBIET

Ćwierćfinały:
Małgorzata Susfał
- Aleksandra Zabłocka (obie D’Artagnan Ursynów) 15:7

Martyna Synoradzka
- Katarzyna Kozłowska (obie AZS AWF Poznań) 15:7

Agata Kantorska (AZS AWF Poznań)
- Paulina Gładysz (Wrocławianie) 15:7

Natalia Rajczak (AZS AWF Warszawa)
- Aneta Grotek (D’Artagnan Ursynów) 15:14

Półfinały:
Susfał - Synoradzka 12:7
Kantorska - Rajczak 15:6

Finał:
Kantorska - Susfał 15:4

Kolejność:
1 Agata Kantorska (AZS AWF Poznań)
2 Małgorzata Susfał (D’Artagnan Ursynów)
3 Natalia Rajczak (AZS AWF Warszawa)
3 Martyna Synoradzka
5 Katarzyna Kozłowska (obie AZS AWF Poznań)
6 Paulina Gładysz (Wrocławianie)
7 Aneta Grotek
8 Aleksandra Zabłocka (obie D’Artagnan Ursynów)
9 Anna Andrzejewska (Wrocławianie)
10 Natalia Jarosz
11 Ewa Langner (obie MKS Kusy Szczecin)

Pełne wyniki >


Podium florecistów.
Foto Justyna Głowacka

FLORET MĘŻCZYZN

Ćwierćfinały:
Wojciech Zabłocki (D’Artagnan Ursynów)
- Konrad Pietrusiak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:13

Paweł Szumielewicz (Wrocławianie)
- Artur Kopczyński (D’Artagnan Ursynów) 15:4

Tomasz Gmerek (Wrocławianie)
- Stefan Roszkowski (AZS AWF Warszawa) 15:8

Rafał Żelazko (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
- Michał Przybysławski (AZS AWF Warszawa) 15:9

Półfinały:
Zabłocki - Szumielewicz 14:9
Żelazko - Gmerek 15:11

Finał:
Żelazko - Zabłocki 15:10

Kolejność:
1 Rafał Żelazko (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
2 Wojciech Zabłocki (D’Artagnan Ursynów)
3 Tomasz Gmerek
3 Paweł Szumielewicz (obaj Wrocławianie)
5 Stefan Roszkowski (AZS AWF Warszawa)
6 Artur Kopczyński (D’Artagnan Ursynów)
7 Michał Przybysławski (AZS AWF Warszawa)
8 Konrad Pietrusiak
9 Andrzej Pokropski (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
10 Rafał Szumielewicz (Wrocławianie)
11 Patryk Nowaczyk (AZS AWF Poznań)
12 Mikołaj Biesaga (D’Artagnan Ursynów)
13 Roman Skupio (Warta-Muszkieterowie Poznań)
14 Marek Malanowski (AZS AWF Warszawa)
15 Maciej Szumski (AZS AWF Wrocław)
16 Bartosz Gaj (Wrocławianie)
17 Michal Wardziński (D’Artagnan Ursynow)
18 Tomasz Włodarczak (AZS AWF Poznań)
19 Maciej Barabasz (AZS AWF Wrocław)
20 Marek Ptak (MKS Kusy Szczecin)

Pełne wyniki >




















IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski