do lat 23

DEBRECZYN 2009

REPREZENTACJA > - PROGRAM > - MEDALE POLAKÓW >

Trzecie srebro w mistrzostwach U-23
10 maja 2009 - Ewa Nelip (AZS AWF Warszawa) jest niezawodna. Jeśli wystartuje w imprezie mistrzowskiej, to medal jest nieomal gwarantowany. Nie inaczej było
i tym razem. Polska szpadzistka zdobyła trzeci srebrny medal dla biało-czerwonych i ze wszystkich najbliżej była złota, bo swej finałowej przeciwniczce - Oldze Koczniewej z Rosji - uległa tylko 12:13. Ze startujących też dziś szablsitów najlepiej wypadł Jakub Ceranowicz
(AZS AWF Katowice), który był ósmy. więcej >>

Dwa srebrne medale w Debreczynie!
9 maja 2009 - Znakomity występ polskich szermierzy na Węgrzech. Dwa
srebrne medale wywalczyli w sobotę polscy szermierze na trwających
w Debreczynie mistrzostwach Europy do lat 23! Wicemistrzynią we florecie kobiet została Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań), zaś tytuł wicemistrzowski
w szpadzie mężczyzn wywalczył Piotr Kruczek (AZS AWF Kraków). Poznanianka uległa w finale 10:15 Włoszce Martinie Batini, zaś krakowianin w takim samym stosunku przegrał z reprezentantem Węgier Markiem Hanczwikkelem. Niewiele brakowało, aby Węgra wyeliminował już w ćwierćfinale inny z Polaków - Łukasz Rokosz (Muszkieter Gliwice), który przegrał z nim zaledwie jednym trafieniem - 14:15. Gliwiczanin zajął ostatecznie siódme miejsce. więcej >>

Michał Przybysławski o krok od podium
8 maja 2009 - O krok od podium mistrzostw Europy do lat 23 we florecie był dziś w Debreczynie Michał Przybysławski (AZS AWF Warszawa). Potknął się jednak ćwierćfinale na rywalu z Niemiec i musiał się zadowolić miejscem w finałowej ósemce. Zupełnie natomiast nie poszło startującym po florecistach szablistkom. Żadna nie awansowała nawet do najlepszej szesnastki.